13.07.2021/11:33

Pandemia korzystnie wpłynęła na rynek suplementów diety

W tym roku może zostać pobity dotychczasowy rekord. Rynek suplementów diety, którego wartość wynosi 6 mld zł odnotuje wzrost – informuje dziennik Rzeczpospolita.

Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego udostępnionych Rzeczpospolitej wynika, że w pierwszym półroczu tego roku do obrotu trafiło 16 tys. nowości, to prawie o jedną piątą więcej niż w podobnym okresie rok wcześniej.

Wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity rekord z 2020 r., gdy do GIS złożono prawie 25 tys. powiadomień dotyczących suplementów wprowadzanych na polski rynek.

Dziennik zauważa, że część nowości to nowe warianty znanych już produktów, ale ich wysyp pokazuje dynamikę tego rynku napędzanego przez nawyki konsumentów coraz częściej sięgających po „środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety". 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także