22.05.2020/10:12

Pandemia uderza w rosyjski handel. X5 Retail Group rezygnuje z nowych sklepów

Jedna z największych grup detalicznych w Rosji rozwijająca sieci sklepów spożywczych Pyaterochka, Perekrestok i Karusel, redukuje plany otwarcia sklepów o około 20 proc. – informuje dziennik „Izvestia”.

Rosyjscy detaliści zaczęli zmieniać plany inwestycyjne dotyczące uruchamiania nowych rynków zbytu w związku z ograniczeniami spowodowanymi rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

X5 Retail Group nie na razie nie planuje zamykać działające placówki handlowe, zmienia natomiast strategię dalszego rozwoju. Grupa ograniczy program otwierania nowych sklepów o około 20 proc. Liczby w pełnym wymiarze będą zależeć od długości okresu izolacji, dynamiki popytu i sytuacji makroekonomicznej.

Eksperci ze Stowarzyszenia Firm Detalicznych w Rosji uważają, że wkrótce inne sieci detaliczne pójdą za przykładem X5 Retail Group. Istnieje również ryzyko zamknięcia istniejących punktów, szczególnie w regionach Rosji, ponieważ sieci będą coraz bardziej dostosowywać swój dalszy rozwój, kładąc nacisk na sprzedaż online, a nie rozwój tradycyjnej sprzedaży detalicznej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.