17.12.2018/12:49

Papuga zakumplowała się z asystentem głosowym Alexa. I kupuje na potęgę!

Afrykańska papuga szara imieniem Rocco zaprzyjaźniła się z asystentem głosowym Amazon Alexa. Sprytny ptaszek pod nieobecność właścicielki bez przerwy konwersuje z urządzeniem, każe sobie też odtwarzać ulubioną muzykę, a na dodatek robi zakupy w Amazonie. Kupuje nie tylko smakołyki – relacjonuje Daily Mail.

Brytyjski dziennik opisuje niecodzienne problemy Marion Wischniewski, właścicielki papugi Rocco. To ptak z gatunku afrykańskich papug szarych, słynącego z wybitnych umiejętności lingwistycznych. Niestety, Rocco ma nieco łobuzerski charakter i wykorzystuje swoje talenty ku utrapieniu właścicielki.

Rocco został znaleziony w jednym z brytyjskich parków. Znalazca przekazał go do schroniska dla zwierząt, skąd jednak został wkrótce relegowany za notoryczne przeklinanie. Przygarnęła go Marion Wischniewski, pracownica schroniska. Nie wiedziała, że Rocco oznacza kłopoty.

Pewnego dnia Marion stwierdziła z zaskoczeniem, że w jej koszyku zakupowym w serwisie Amazon znajdują się produkty, których nie zamawiała. Po drobiazgowym dochodzeniu ustaliła, że towary zamówiła za pośrednictwem asystenta głosowego Alexa jej ukochana papuga – czytamy w serwisie Daily Mail.

Ptak zapragnął skosztować owoców i warzyw, zamówił m.in. arbuza, rodzynki i brokuły. Do tego dorzucił lody. To jeszcze można zrozumieć, ale na liście zakupów znajdowały się czasem takie przedmioty jak latawiec, czajnik czy żarówka. Po co papudze żarówka?

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.