04.01.2018/11:02

Paragony będą wysyłane mailem lub smsem

Od nowego roku klienci za dokonanie niektórych transakcji otrzymają paragon w formie elektronicznej. Nad ich wdrożeniem pracowano ponad rok.

O sprawie pisze biznes.interia.pl. E-paragony to kolejne, po e-fakturach rozwiązanie, które ma ułatwić życie konsumentom. Przygotowały je ministerstwa finansów oraz cyfryzacji, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. W związku ze zmianami, począwszy od przyszłego roku sprzedawcy będą musieli stopniowo wymieniać swoje kasy fiskalne na takie, obsługujące paragony online. E-paragony, podobnie jak wprowadzone wcześniej e-faktury, to dwa istotne elementy programu "Od papierowej do cyfrowej Polski", którego celem jest wdrożenie nowych technologii cyfrowych w administracji i obrocie gospodarczym. Mają także podnieść transparentność prowadzenia biznesu, ułatwić ściganie dłużników oraz obniżyć koszty obrotu gospodarczego.

Więcej na interia.pl

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.