05.10.2020/14:59

Paryż bez barów i kafejek przez dwa tygodnie! Od jutra stolica Francji zaostrza restrykcje sanitarne

W Paryżu ogłoszono najwyższy poziom alertu epidemicznego. W związku z lawinowo rosnącą falą zakażeń koronawirusem Codiv-19 od jutra w stolicy Francji zamknięte będą wszystkie bary i kawiarnie. Restrykcje będą obowiązywać co najmniej przez dwa tygodnie – relacjonuje serwis Yahoo!

W minioną sobotę liczba nowych wykrytych zakażeń koronawirusem sięgnęła we Francji blisko 17 tys. To rekordowy wynik od początku wprowadzenia masowych testów. W Paryżu w ostatnim czasie średnia liczba nowych zakażeń Covid-19 sięgała ok. 3,5 tys. przypadków dziennie, jednak w ostatni poniedziałek odnotowano smutny rekord – blisko 6 tys. zachorowań.

Ten lawinowy wzrost tempa rozprzestrzeniania się pandemii skłonił władze sanitarne do podjęcia drastycznych kroków. Jako że paryskie bary i kawiarnie przyciągają tłumy klientów – którzy często nie przestrzegają zasad dystansowania przestrzennego i nie noszą maseczek – lokale te stają się naturalnym rozsadnikiem wirusa, dlatego zostaną z dniem jutrzejszym zamknięte na dwa tygodnie.

Po upływie 14 dni władze sanitarne ocenią bieżącą sytuację pandemiczną i zdecydują o zniesieniu lub przedłużeniu gastronomicznego lockdownu nad Sekwaną.

Źródło: yahoo.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także