02.08.2018/08:44

Pasieka na galerii handlowej

Od niedawna na dachu Galerii Madison zadomowiły się pszczoły, którymi opiekuje się Pszczelarium – organizacja promująca ochronę i hodowlę pszczół.

Galeria Madison sukcesywnie wdraża projekty, których celem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności. Do takich należy m.in. Punkt Informacji Turystycznej, w którym turyści uzyskają wskazówki i materiały ułatwiające zwiedzanie Gdańska.

Pszczelarium, firma od kilku lat zajmująca się stawianiem pasiek m.in. na dachach biurowców i centrów handlowych, zrodziło się z rodzinnej hodowli pszczół. W samej Warszawie założyło jak dotąd 18 pasiek, które łącznie skupiają około 90 uli.

– Założenie pasieki z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Pszczelarium, nie tylko daje nam miód, który oczywiście cieszy, ale przede wszystkim jest działaniem w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz lokalnej wspólnoty. Dzięki założeniu pasieki na dachu Madisona będziemy mogli przyczynić się do ratowania zagrożonej populacji pszczół – wyjaśnia Anna Thomas, dyrektor zarządzający Galerii Madison.

Ten „zielony” projekt to jednak nie tylko pszczele ule. Galeria w najbliższym czasie planuje wdrożyć działania promujące i pszczoły, i ekologię. Będą do nich należeć między innymi warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o życiu i znaczeniu pszczół w ekosystemie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.