22.04.2020/10:58

Patricjus Ziecik nowym dyrektorem marketingu Henkel Polska

Patricjus Ziecik został mianowany na stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care (środki do prania i czystości) w polskim oddziale firmy Henkel.

Dołączył on do Henkel Polska w 2011 roku jako brand manager. Następnie prawie trzy lata spędził w oddziale firmy w Wiedniu, gdzie pełnił funkcję CEE Regional Brand&Digital Managera. W 2013 r. wrócił do Polski na stanowisko Key Account & E-Commerce Managera, po czym awansował obejmując funkcję Head of Sales Key Account Management Group. Kolejnym etapem jego pracy zawodowej w firmie była rola Global Senior Net Revenue Managera w centrali Henkla w Düsseldorfie. Po dwóch latach wrócił do polskiego oddziału firmy, by objąć stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care. Przed dołączeniem do zespołu Henkla, doświadczenie zdobywał w agencjach St. Stephens i HAVAS w Austrii oraz w firmie MARS w Niemczech.

Jako dyrektor marketingu Laundry & Home Care Ziecik jest odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii marketingowej i trade marketingowej marek środków do prania i czystości firmy Henkel. Do jego obowiązków należy również planowanie i realizacja budżetu marketingowego, a także poszukiwanie nowych kierunków rozwoju biznesu. Patricjus Ziecik zarządza kilkunastoosobowym zespołem.

– Po raz trzeci wracam do polskiego oddziału Henkla, tym razem na stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care. Cieszę się z tego nowego wyzwania i wierzę, że dzięki mojej wiedzy, doświadczeniu zdobytemu za granicą i przy wsparciu mojego zespołu wzmocnimy pozycje marek firmy na polskim, mocno konkurencyjnym rynku – powiedział nowo mianowany dyrektor marketingu.

Patricjus Ziecik zdobywał wykształcenie z zakresu zarządzania i biznesu międzynarodowego na zagranicznych uczelniach. Jest absolwentem McGill University w Kanadzie, Lancaster University w Wielkiej Brytanii, ESB Business School w Niemczech i NEOMA Business School Reims we Francji. Jest żonaty i ma troje dzieci.

Henkel jest firmą globalną. Spółka zajmuje czołowe pozycje rynkowe zarówno w sektorze przemysłowym, jak i dóbr konsumpcyjnych. Henkel Adhesive Technologies (dział klejów budowlanych i konsumenckich oraz technologii dla przemysłu) jest światowym liderem rynku klejów. Działy Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) zajmują wiodące pozycje na wielu rynkach świata i w wielu grupach asortymentowych.

W 2019 roku Henkel odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie około 20 mld euro oraz skorygowany zysk operacyjny na poziomie 3,2 mld euro. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 52 tys. pracowników. Akcje uprzywilejowane spółki wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.