08.10.2018/16:00

PayU z płatnościami Apple Pay na polskim rynku

PayU oferuje płatności Apple Pay sklepom i serwisom internetowym w Polsce od końca września br. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już teraz można zapłacić za pomocą cyfrowego portfela, są serwisy Fundacji Siepomaga – Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Apple Pay to kolejne rozwiązanie upraszczające proces zakupowy wprowadzone przez firmę PayU specjalizującą się w płatnościach internetowych. Jest to cyfrowy portfel, który w prosty i szybki sposób pozwala płacić kartą, bez każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez firmę Apple.

Aby zapłacić z Apple Pay na telefonie, będąc w sklepie lub serwisie internetowym, wystarczy  wybrać płatność PayU, a następnie kliknąć kafelek ‘Apple Pay’ na stronie z wyborem metod płatności i zatwierdzić transakcję za pomocą touch ID (odcisku palca posiadacza urządzenia).

- Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty  mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej - dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU.

Płatność Apple Pay jest dostępna w ofercie PayU od końca września br. i sukcesywnie wdrażają ją kolejne sklepy i serwisy internetowe. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już można przetestować cyfrowy portfel są serwisy Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Dla fundacji wprowadzenie mobilnych metod płatności to jeden z kluczowych aspektów działalności – łatwy proces przekazania darowizny przez darczyńcę często decyduje o sukcesie zbiórki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ejże 09.10.2018

    "Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez firmę Apple."

    To nie jest prawda. Dane karty są przechowywane na chipie "secure enclave" na urządzeniu użytkownika.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.