20.09.2018/10:52

Pedro Martinho prezesem sieci Mila. Artur Góralczyk zrezygnował ze stanowiska

Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash, został w ubiegłym tygodniu prezesem spółki Mila - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Menedżer zastąpił na tym stanowisku Artura Góralczyka.

Nasze informacje o zmianie szefa Mili potwierdzają przedstawiciele giełdowej grupy. - Tak, Pedro Martinho został prezesem Mili - usłyszeliśmy w biurze prasowym Eurocashu.

Jak ustaliliśmy, Artur Góralczyk złożył rezygnację ze sprawowania funkcji prezesa 14 września br. Jego obowiązki natychmiast przejął Pedro Martinho. Przypomnijmy, że Martinho w lutym ubiegłego roku został prezesem innej przejętej przez Eurocash sieci, Eko (spółka Eko Holding).

Pedro Martinho karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w Jeronimo Martins w Portugalii, gdzie pracował do 1996 roku, w ostatnim okresie jako kierownik stoiska hipermarketu Feira Nova. Od 1997 do 2001 roku pracował dla Jeronimo Martins w Polsce, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora Działu Zakupów Eurocash Cash&carry i hipermarketów Jumbo. Po rocznym epizodzie (2002) w branży telekomunikacyjnej, w firmie Oniway, Martinho powrócił do Polski, dołączając do zespołu, który wykupił Eurocash Cash&carry od Jeronimo Martins.

W zarządzie Mili, oprócz Pedro Martinho, zasiadają aktualnie także Zbigniew Wysocki (w randze wiceprezesa) oraz Arkadiusz Kęsicki (członek zarządu).

Przypomnijmy, że Eurocash sfinalizował przejęcie sieci 187 supermarketów Mila pod koniec maja br. Transakcja opiewała na ok. 350 mln zł. Aktualnie giełdowa spółka przygotowuje się do integracji Mili z siecią Delikatesy Centrum. Najprawdopodobniej firma skupi się na rebrandingu zaraz po tym, gdy wymienione zostaną ostatnie szyldy Eko na DC, co powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Ryszard 17.10.2018

  Ten Wcislo to kto ? Musial zalatwil mu stolek - no nie potrwa to dluzej niz 1 rok - gosc nie ma pojecia !

 • ? 01.10.2018

  chyba został zrezygnowany,

 • daniel 24.09.2018

  Tak Do góry ludzie stołki zmieniają a na dole ludzie grosze zarabiają!!!!

 • Opserwator 23.09.2018

  Następne przejęcie to Tesco, które nie szanuje pracowników i zniknie z Polski

 • Mala Mu 22.09.2018

  "Drchżyjcie..." :-) Kto był, ten wie.

 • Porto 22.09.2018

  Dobrze, że w Inowrocławiu jest kilka portugalskich Biedronek, będzie miał gdzie robić zakupy jak przyjedzie z gospodarską wizytą

 • Do Praktyka 22.09.2018

  Drogi Praktyku, to sobie zajrzyj do KRS-u i zobaczysz tam pana Martinho a nie pana Wcisło.

 • Praktyk 22.09.2018

  Pedro nie jest prezesem EKO. Jest nim Dariusz Wcislo. Sprostujcie ta informacje. Z ramienia Zarządu za Eko odpowiada Rui Amaral.

 • Portugalczyk 21.09.2018

  Pedro To świetny fachowiec -doskonale zajął sie Eko a teraz poprowadzi do realizacji zakładanych budżetów Mile.
  Najlepiej idzie mu zarządzanie zespołem kiedy wszyscy składają papiery i sam wszystko „najlepiej”wie i zrobi :)
  Prawdziwy people manager :)

 • Spectator 20.09.2018

  Kto następny?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.