25.09.2019/10:05

PEKAES, Marek Tkaczyk: Oferujemy bezpośrednie połączenia do Grecji już od 4 dni

- Sukcesywnie rozwijamy sieć połączeń międzynarodowych, uruchamiając kolejne trasy, równolegle z intensywnym rozwojem sieci terminali dystrybucyjnych w kraju. Po Ukrainie i Francji, Grecja jest kolejnym państwem, w którym wzmocniliśmy naszą obecność - mówi Marek Tkaczyk, dyrektor międzynarodowej sieci PEKAES.

Czołowy operator logistyczny — PEKAES oferuje dystrybucję międzynarodowych przesyłek drobnicowych na terenie 40 krajów Europy, dysponując siecią kilkunastu partnerów zagranicznych. W tym roku przewoźnik postawił na znaczące inwestycje w kluczowym dla firmy obszarze – dystrybucji drobnicowej.


Proszę w skrócie opowiedzieć o nowościach w firmowej ofercie.

Nowości jest całkiem sporo. Sukcesywnie rozwijamy sieć połączeń międzynarodowych, uruchamiając kolejne trasy, równolegle z intensywnym rozwojem sieci terminali dystrybucyjnych w kraju. Po Ukrainie i Francji, Grecja jest kolejnym państwem, w którym wzmocniliśmy naszą obecność. Było to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Intertrans SA, operatorem z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku usług logistycznych. Wspólne operacje zaczęliśmy realizować jeszcze w czerwcu tego roku.

Na czym polega współpraca z nowym partnerem na terenie Grecji i co oznacza dla Państwa Klientów?

Klienci PEKAES zyskali regularne i bezpośrednie linie drobnicowe z Polski do Grecji, a także możliwość dystrybucji przesyłek drobnicowych na terenie Cypru. Co istotne, znacząco skrócił się czas dostaw przesyłek transportowanych do Grecji. Wspomnę także, że zapewnimy kompleksowe usługi w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak wygląda rozkład kursów i jak długo trwa transport przesyłek do Grecji?

Załadunek towarów odbywa się w każdy piątek, a już w poniedziałek przesyłki są w terminalu greckiego partnera w Salonikach. Natomiast dostawy do odbiorców w Grecji odbywają się we wtorki i środy, w zależności od lokalizacji.

Gdzie jeszcze PEKAES uruchomił nowe kierunki i zwiększył częstotliwość połączeń?

Działamy dynamicznie i dostosowujemy się potrzeb naszych klientów. W ostatnim czasie uruchomiliśmy między innymi codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Ukrainą. Doszły również nowe połączenia z Francją, Holandią, Słowacją  i Austrią. Staramy się sukcesywnie rozwijać sieć połączeń międzynarodowych. Uruchamiamy kolejne kierunki i zwiększamy częstotliwość kursów, czego przykładem jest ostatnia nowość w naszej ofercie, czyli regularne i bezpośrednie linie drobnicowe z Polski do Grecji. Kolejne partnerstwa to jeszcze większa skala działania w zakresie dostaw drobnicy. Obecnie PEKAES posiada 17 partnerów zagranicznych i serwis do/z 40 krajów Europy i Azji.

Dokąd PEKAES dociera?

Docieramy do najdalszych miejsc na świecie. Jeśli chodzi o Europę, to oferujemy regularne przewozy do kilkunastu krajów, m.in. do Niemiec, Szwecji, krajów Beneluksu, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii, Danii, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy i Turcji. Realizujemy także na bieżąco frachty do takich państw jak Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Ukraina czy Białoruś.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.