24.10.2019/08:10

PEKAES umacnia pozycję w Europie. Ruszyła linia do austriackiego Wels!

PEKAES z sukcesem rozwija serwis na trasie Polska – Austria. W ostatnim czasie operator zwiększył częstotliwość linii eksportowych i importowych. Obecnie spółka oddała do dyspozycji Klientów dodatkowe połączenie z terminalem w Wels. Było to możliwe dzięki partnerstwu z firmą logistyczną Englmayer Spedition GmbH, specjalizującą się w międzynarodowych przesyłkach drobnicowych.

Ponad dwa lata temu Grupa PEKAES uruchomiła codzienne połączenia drobnicowe pomiędzy Polską a Austrią w obu kierunkach. Klienci zyskali dostęp do informacji o przesyłkach znajdujących się na tym obszarze drogą online. Uruchomienie kolejnego połączenia z Austrią po Leopoldsdorfie (okolice Wiednia) obsługującego Polskę po stronie Englmayer Spedition GmbH znacząco wzmacnia pozycję PEKAES w Europie. Przede wszystkim oznacza jeszcze więcej korzyści dla Klientów PEKAES, m.in. skróceniu uległ czas dostaw międzynarodowych przesyłek drobnicowych transportowanych na tej trasie.

– Współpraca z austriackim partnerem doskonale się rozwija. Każdego roku wzrasta wolumen towarów, które dystrybuujemy z i do Austrii. Codzienny serwis, który PEKAES świadczy z Czechowic-Dziedzic do 2 terminali w Austrii: Leopoldsdorfu i Welsu, umożliwia nam jeszcze szybszą dystrybucję przesyłek. Jesteśmy bliżej odbiorców i możemy oferować im bardziej atrakcyjne stawki. – stwierdza Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej, PEKAES.

Austria to kolejny rynek − po Węgrzech, Rumunii i krajach bałkańskich − na którym PEKAES współpracuje z firmą G. Englmayer Spedition GmbH. Englmayer to firma działająca na rynku europejskim od ponad 100  lat.

– Cieszymy się, że współpracujemy z tak doświadczonym partnerem logistycznym. Rozbudowujemy sieć  drobnicową na wielu rynkach. W trosce o jak najlepszy serwis i jakość świadczonych usług, konsekwentnie inwestujemy w segment drobnicowy. Obecnie w ramach usług dystrybucji międzynarodowych przesyłek drobnicowych oferujemy dostawy towarów, współpracując z 17 sprawdzonymi partnerami w 40 krajach. – mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Grupa PEKAES stale rozwija sieć połączeń międzynarodowych. W ostatnim czasie spółka uruchomiła m.in. trzy codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Niemcami, codzienne połączenia drobnicowe z Austrią, Rumunią, Czechami i Słowacją, jak również nowe połączenia ze Szwajcarią, Holandią i Ukrainą. A teraz również kolejne połączenie z Austrią.

Więcej  informacji o spółce i nowościach w ofercie PEKAES można uzyskać na stronie www.pekaes.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.