16.11.2018/09:55

Pepco ostrzega przed oszustami!

Plagą na szczecińskich grupach facebookowych stały się wpisy dotyczące świątecznej promocji dla klientów sieci Pepco.

W zamian za udostępnienie wpisu na Facebooku oszuści obiecują atrakcyjne nagrody w postaci darmowych zakupów bez limitu.

"Miło nam poinformować, że w związku z tegorocznymi nadchodzącymi świętami postanowiliśmy założyć fanpage i ogłosić konkurs. Z tej okazji wylosujemy 50 osób, które będą mogły napełnić koszyk w naszym sklepie w pełni za darmo! Bez limitu kwoty!!!" - czytamy w poście na fałszywym fanpage'u "Pepco - Magia Świąt 2018".

Aby wygrać, należy udostępnić wpis, zachęcić innych do udziału w „konkursie” i polubić fanpage. Kolejnym krokiem jest wysłanie SMS-a. Brzmi to zachęcająco, zwłaszcza, że na stronie znajduje się logo firmy i kilka informacji o bieżących promocjach.

Cała akcja tak naprawdę jest jednym wielkim oszustwem. Nie ma nic wspólnego ze znaną siecią handlową, okazuje się bowiem, że nagrody nie ma, a "laureat" za wysłanie SMS-a ponosi niemałe koszty.

Pomimo licznych ostrzeżeń, „łańcuszek" uczestników rozprzestrzenia się z zawrotną prędkością. Pepco stanowczo dementuje wszelkie informacje o "konkursach" i informuje:

„Drodzy Fani,

otrzymujemy liczne informacje o fałszywych profilach organizujących fikcyjne konkursy i wykorzystujących bezprawnie nasze logo. Przypominamy wszystkim, że jedyny oficjalny profil PEPCO to www.facebook.com/PEPCOpl. Tylko tutaj dostępne są informacje o konkursach prowadzonych lub wspieranych przez PEPCO. Nigdy też nie pobieramy opłat za udział w konkursie.

Jednocześnie informujemy, że przy każdej informacji o tego typu fałszerstwach niezwłocznie podejmujemy stosowne kroki, mające na celu zlikwidowanie przez serwis FB nieprawdziwych profili.

Pozdrawiamy,

Zespół PEPCO„

Jakiś czas temu głośno było o podobnych, fałszywych konkursach rzekomo organizowanych przez sieci Lidl i Biedronka. Warto więc zwracać uwagę, szczególnie w okresie świątecznym, na tego typu zachęty, aby samemu nie paść ofiarą oszustów i nie narażać na straty swoich znajomych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.