29.05.2018/12:11

PepsiCo przejmuje Bare Foods – producenta przekąsek z pieczonych owoców i warzyw

PepsiCo Inc. ogłosiło o ostatecznym porozumieniu w sprawie przejęcia amerykańskiego producenta pieczonych owoców oraz snacków warzywnych – firmy Barre Foods Co. (występującej na rynku jako Bare Snacks). Dzięki tej transakcji koncern rozszerzy ofertę zdrowych przekąsek owocowych i warzywnych.

– Od blisko tuzina lat PepsiCo stara się oferować produkty o lepszych właściwościach odżywczych, a także redukować w swoich wyrobach dodatek cukru, soli i tłuszczów nasyconych. Bare Snacks doskonale wpisuje się w tę politykę. Zarząd tej firmy zbudował skutecznie działającą firmę oraz silną markę z autentycznymi korzeniami. Ogromnie cieszę się z możliwości powitania Bare Snacks w rodzinie PepsiCo – powiedział Indra Nooyi, przewodniczący rady nadzorczej i CEO w PepsiCo.

Bare Snacks została założona w 2001 r na bazie rodzinnego gospodarstwa sadowniczego, produkującego jabłka. Działalność rozpoczęła od sprzedaży paczkowanych chipsów z pieczonych jabłek, stopniowo wypracowując sobie pozycję lidera rynku przekąsek z jabłek, bananów i orzechów kokosowych. Niedawno firma rozszerzyła asortyment o chipsy warzywne. Produkty linii Bare są przygotowywane z prostych składników i nie są smażone, tylko pieczone. Produkty firmy mają cetryfikat „bez GMO” i posiadają „czyste” etykiety. Sprzedawane są w całych Stanach online oraz w stacjonarnych sieciach detalicznych.

– Jesteśmy zachwyceni, że wraz z zespołem PepsiCo będziemy mogli rozszerzać naszą misję jaką jest wprowadzanie prostoty do produkcji przekąsek. To odpowiedni partner, który pomoże spopularyzować naszą markę i nasze przekąski, które powstają ze zwyczajnie pieczonych warzyw i owoców, wśród konsumentów na całym świecie – oświadczył Santosh Padki, CEO firmy Bare Foods.

Chipsy z pieczonych warzyw i owoców Bare to marka premium, która wzbogaci linię zdrowych przekąsek Frito-Lay.

Źróło: pepsico.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.