20.08.2018/11:11

PepsiCo umożliwi produkowanie napojów w domu

Światowy producent artykułów spożywczych i napojów kupuje izraelską spółkę SodaStream, która zajmuje się produkcją syfonów służących do przygotowania napojów gazowanych w domu oraz syropów i koncentratów spożywczych.

Jak informuje serwis vedomosti.ru, koncern PepsiCo porozumiał się z izraelskim producentem syfonów SodaStream w sprawie kupna tej firmy. Transakcja wyniesie 3,2 mld dolarów.

SodaStream rozwija biznes w Europie i Azji. Ponadto, firma stara się o wyjście na rynek amerykański. Kupno tej firmy odpowiada globalnej strategii koncernu PepsiCo, który odchodzi od kierunku produkcji słodkich napojów gazowanych i koncentruje swoją działalność na produkcji zdrowszych napojów stanowiących alternatywę popularnym produktom.

Koncern liczy, że dzięki nowemu przedsiębiorstwu, które wejdzie do jego portfela, firma podwoi tempo wzrostu. SodaStream uzupełni biznes PepsiCo, umożliwiając konsumentom podjęcie indywidualnych decyzji na temat spożywanych napojów, które będą mogli samodzielnie przygotować w domu. Planuje się, że transakcja kupna zostanie zakończona do stycznia 2019 roku.

PepsiCo jest światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Według danych podanych przez polski oddział koncernu, średnioroczny przychód netto firmy sięga nawet 66 mld dolarów. W swoim globalnym portfolio PepsiCo posiada 22 różne linie produktów, z których każdy generuje w ciągu roku sprzedaż detaliczną na poziomie ponad miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.