14.09.2018/11:44

Piechociński zarzuca władzom Lidla brak wsparcia polskich sadowników

Janusz Piechociński za pośrednictwem Twittera zadał ciekawe pytanie władzom sieci Lidl: "Ile tysięcy ton pozaeuropejskiego jabłka sprowadziliście do UE?"

Były minister gospodarki dotknął tematu pochodzenia jabłek w zagranicznej sieci sklepów dyskontowych działających w Polsce.

Polityk skierował swoje pytanie do władz spółki Lidl Polska, zamieszczając taki tweet:

„Piaseczno Lidl. Jabłka z Nowej Zelandii. Pytanie do M. Braniecki Lidl Polska, ole tysięcy ton pozaeuropejskiego jabłka sprowadziliście do UE w II połowie 2018? Kto podjął decyzję o tych zakupach. Czy wie Pan, ze w Europie jest na drzewach 17 milionów ton (w Polsce 5 mln ton – przyp. red. )."

Pytanie polityka uruchomiło lawinę komentarzy, m.in.: „A ile kosztowałyby jabłka grójeckie, gdyby nie było tych z Nowej Zelandię?” W odpowiedzi Janusz Piechociński podał: „Jedź do wójta Błędowa oddadzą za darmo za zerwanie, żeby nie zgniły pod drzewem”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Iwona 17.09.2018

    Info z pierwszej ręki, na lubelszczyźnie płacą sadownikom po 17 groszy za kg jabłek - 17 groszy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.