16.09.2020/10:56

Sklepy Lewiatan, Społem i Carrefour dołączają do sieci 13 tys. punktów odbioru paczek Poczty Polskiej

Poczta Polska poinformowała w środę, że jej sieć click&collect przekroczyła już 13 tys. punktów. Celem firmy na ten rok jest rozszerzenie sieci do 15 tys. lokalizacji, a długofalowo - do 25 tys. punktów.

Sieć odbioru paczek, którą dysponuje Poczta Polska, tworzą własne placówki pocztowe operatora, ale także sklepy Żabka, stacje PKN Orlen, kioski i saloniki prasowe Ruch oraz automaty paczkowe Smartbox zlokalizowane w Biedronkach i na pocztach. Takie automaty w ostatnim czasie stanęły także w pierwszych sklepach sieci Społem, Lewiatan i Carrefour - zdradził w niedawnym wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Kurdziel, wówczas wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, współpraca Poczty Polskiej z Lewiatanem obejmuje kilkanaście sklepów sieci działających w Warszawie i jej okolicach oraz w Krakowie. - Jeśli nowe lokalizacje automatów paczkowych w tej sieci będą się cieszyły powodzeniem u naszych klientów, nastąpi rozwój współpracy i zwiększenie liczby instalacji - przekazała nam Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Zgodnie z dotychczasowymi deklaracjami, do 2023 r. klienci Poczty Polskiej będą mieli do dyspozycji co najmniej 4 tys. automatów paczkowych Smartbox. Do końca tego roku maszyn ma być 300 - większość w sklepach Biedronkach i placówkach własnych PP.

- Wygoda, dostępność i powszechność to główne atuty naszej sieci punktów odbioru - podkreśla w dzisiejszym komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. - Sukcesywnie rozwijamy naszą sieć i prowadzimy rozmowy z partnerami, dzięki którym może być ona jeszcze większa - dodaje.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lublin 16.09.2020

    Amazon coraz bliżej ...Będzie bardzo ciekawa wojna Allegro + Inpost+ Ruch vs. Amazon+PP+Smartbox.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także