24.10.2018/09:54

Pieter Haas, prezes Ceconomy (MediaMarkt) rezygnuje ze skutkiem natychmiastowym

Po kolejnej serii słabych wyników finansowych rezygnację ze skutkiem natychmiastowym złożył CEO firmy Ceconomy, właściciela MediaMarkt i – do niedawna – Saturn. Firma poszukuje następcy. Jego funkcję będzie tymczasowo pełnił dyrektor finansowy Mark Frese.

W komunikacie spółki czytamy, że Rada Nadzorcza w porozumieniu z Pieterem Haasem podjęła decyzję o rozstaniu, ze skutkiem natychmiastowym. Do czasu znalezienia następcy jego obowiązki przejmie CFO firmy Mark Frese, a wesprze go Dr. Dieter Haag Molkenteller, członek RN Ceconomy.

W ubiegłym tygodniu firma została zmuszona do wystosowania ostrzeżenia o znaczącym obniżeniu prognoz zysku. Sprzedaż w sieciach MediaMarkt i Saturn – ten drugi szyld uległ właśnie likwidacji, wszystkie markety funkcjonują obecnie pod logo MediaMarkt – była „rozczarowująca”. Zysk operacyjny EBITDA za rok finansowy 2017/2018, który skończył się 30 września, wyniósł 630 mln euro.

Prognozy sprzed zaledwie miesiąca oscylowały pomiędzy 680 a 710 mln euro. Już takie wyniki oznaczałyby spadek zysków, ponieważ rok wcześniej EBITDA wyniosła 714 mln euro. Także wskaźnik EBIT okazał się niższy od oczekiwań – zysk do opodatkowania spadł do 400 mln euro, podczas gdy rok wcześniej było to 494 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.