31.08.2018/08:00

Piotr Duda: Chcemy wyższej płacy minimalnej

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność w liście skierowanym do premiera Morawieckiego zaapelował o ustalenie przyszłorocznej pensji minimalnej w wysokości 2255 zł - pisze interia.pl.

Związek do tej pory nie był usatysfakcjonowany propozycjami rządowymi. Przypomnijmy, zgodnie z propozycjami ministerstwa, pensja minimalna wyniosłaby 2220 złotych brutto. Solidarność wcześniej zażądała 2278 złotych, ale nowa propozycja ma być rozwiązaniem "kompromisowym".

Jak tłumaczył przewodniczący związku, podwyżki powinny wpłynąć pozytywnie na osoby najmniej zarabiające, szczególnie ze strefy budżetowej. Minister Rafalska stwierdziła, że rząd jest otwarty na propozycje związkowe.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • HK 03.09.2018

    Podnoszenie minimalnej płacy może doprowadzić do efektu "czy się stoi, czy się leży..." A w prywatnym sektorze można dać tyle, ile firma ma, czyli ile pracownicy wypracują. Szczególnie w mniejszych firmach. I nie jest prawdą, ze wszyscy pracodawcy to złodzieje, którzy sami opływają w dostatki, a pracownicy tyrają za miskę ryżu.

  • do norwegii 31.08.2018

    Jesli PiS chce podnieść pensje urzednikom to niech podnosi, ale dlaczego wpływa na pensje w prywatnych firmach. Podobno mamy rynek pracownika i pracodawcy biją się podnosząc pensje...
    No tak, przecież ktoś musi finansować gigantyczną dziurę w ZUSie...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.