05.02.2016/14:48

Piotr Duda napisał do B. Szydło ws. braku konsultacji ustawy opodatkowującej handel

Krytyczny list w sprawie braku konsultacji nad projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej skierował do premier Beaty Szydło przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda. Po interwencji, projekt został przesłany do RDS z prośbą o wyrażenie opinii w trybie pilnym.

 

 

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan skierowali list otwarty do premier Beaty Szydło i do parlamentu, w którym przekonują, że skutkiem wejścia w życie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będzie upadek setek małych przedsiębiorców i utrata pracy przez ponad 23 tys. osób.

 
Przewodniczący Dialogu Społecznego Piotr Duda zwrócił się także w tej sprawie do premier Szydło. Wysłał list, w którym skrytykował m.in. to, że projekt jest rozpatrywany w trybie odrębnym, czyli bez szerszych konsultacji. "Taki tryb procedowania przeczy zapewnieniom Pani Premier o woli prowadzenia rzetelnego dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi" - napisał Duda.
 
 
"Z niepokojem odbieram sygnały naruszenia zasad prowadzenia dialogu społecznego, w tym naruszenie przepisów o konsultowaniu projektów aktów prawnych przez rząd" - dodał przewodniczący, który zwraca uwagę także na to, że  konsultacje ws. podatku obrotowego, na które powołuje się rząd, nie dotyczyły organizacji wymienionych w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. Duda zaapelował też do premier Szydło o pracę nad ustawą w normalnym trybie.
 
 
Po interwencji przewodniczącego RDS, wczoraj projekt  trafił do partnerów społecznych, z prośbą o przedstawienie opinii w trybie pilnym. Rada podejmie stanowisko na posiedzeniu plenarnym RDS 18 lutego.
 
 
Źródło: tygodniksolidarnosc

 

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.