12.09.2018/17:16

Piotr i Paweł dostał ochronę! Sąd otworzył postępowanie sanacyjne wobec sieci! [TYLKO U NAS]

Sąd w Poznaniu zatwierdził 12 września wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Oznacza to, że sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami, ale musi na bieżąco spłacać aktualne zobowiązania.

- Postanowienie sądu oznacza objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników - brzmi oficjalne oświadczenie, jakie wiadomoscihandlowe.pl otrzymały od władz Piotra i Pawła.

Jak powiedział Marek Miętka, prezes sieci, decyzja "pozwoli skupić się na osiągnięciu wyznaczonych celów". - Postępowanie sanacyjne to przede wszystkim czasowe zamrożenie wierzytelności, ale także bieżące regulowanie wszystkich zobowiązań. Plan restrukturyzacji naszej sieci to także wyraz zaufania, jakim obdarzyli nas partnerzy: dostawcy i instytucje finansowe - tłumaczy.

Według zarządu przyjęcie wniosku umożliwi normalne funkcjonowanie firmy i bieżące regulowanie zobowiązań. - Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego - komunikuje Piotr i Paweł.

Nieznane są jeszcze szczegóły decyzji sądu, w tym m.in. nazwę podmiotu lub osoby, która przejmie zarząd nad grupą. Złożone wnioski o ogłoszenie upadłości zostały wstrzymane.

Decyzja władz wymienionych spółek to m.in. odpowiedź na pojawiające się ostatnio wnioski o ogłoszenie upadłości firm z grupy Piotra i Pawła. Przypomnijmy, 6 września informowaliśmy o dwóch wnioskach o ogłoszenie upadłości złożonych przez firmy: Marspol Grupa (z grupy kapitałowej Bać-Pol) oraz Średzką Spółdzielnię Mleczarską. Zgodnie z informacjami ze strony Piotra i Pawła pierwszy wniosek jest bezprzedmiotowy, a drugi zawierał braki formalne.

Wniosek o ogłoszenie sanacji został złożony 4 września br. [KLIKNIJ I PRZECZYTAJ]. Była to odpowiedź Piotra i Pawła na pojawiające się wnioski o ogłoszenie upadłości, składane przez dostawców sieci. Zgodnie z ustaleniami wiadomoscihandlowe.pl, 10 września w sądzie znalazło się pięć wniosków: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A oraz jedno dotyczące Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Piotr i Paweł przygotował już plan, którego celem jest uratowanie firmy. Opowiadał o nim Marek Miętka, prezes firmy. KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WYWIAD Z PREZESEM SIECI PIOTR I PAWEŁ

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Pracownik 15.09.2018

  Bezczelne podejście do dostawców. Wielu zruinowlaismy firmy, pobrali kredyty itp. A my teraz śmiejemy im w lica. Mecenas prowadzoncy sprawę tłumaczy się ze taki jest biznes. Przecież to bandyckie podejście. I oni jeszcze chcą się z kimś układać? Kancelaria robi nam szkolenia jak mamy wycisnąć od dostawców ostatnie dostawy. Bo musimy szybko się zatowarowac a potem upadłość i sprzedanie z większa wartością. Współczuje dostawca ale również ludzia w handlowce za łamanie kręgosłupa moralnego.

 • Mecenas 13.09.2018

  Sprawa ułożona w sądzie , dostawcy dostaną wielki Nic

 • x 13.09.2018

  "Mydlenie oczu. Żeby utrzymać postępowanie sanacyjne wymagane jest bieżące regulowanie należności..." - czy to prawda, że spłacają po 500 zł/m-c?

 • Wkurzony dostawca 12.09.2018

  Zarządca to syndyk Filipiak - swoją drogą takie to „wolne sądy” i „losowania” że sędzią w sprawie został Lipowicz, syndykiem Filipiak a kilka lat temu razem napisali książkę i się kumplują... ciekawe komu służy to postępowanie...
  Ponoć z kilku dobrych lokalizacji właściciele wypowiedzieli już umowy PP - w tym z słynnej Promienistej

 • Wieloletni pracownik. 12.09.2018

  Mydlenie oczu. Żeby utrzymać postępowanie sanacyjne wymagane jest bieżące regulowanie należności, w tym przede wszystkim zalegających setkami niezapłaconych faktur za towar. Z zewnątrz tego nie widać, ale w środowisku nawet nie ma mowy o spłacaniu dostawców. Jedyne o czym się mówi to zabezpieczanie własnych środków, płynność finansowania pensji zarządu i pokrycie strat własnych (osobistych). To nie są plany restrukturyzacyjne a ewakuacyjne. Sklepy gdzie na półkach brakuje towaru są do odstrzału, a te które są rentowne jeszcze do świąt będą ciągnąć ...jeżeli dadzą radę. Chociaż z moich obliczeń postępowanie sanacyjne zostanie cofnięte jeszcze w październiku. W zeszłym roku od kwietnia do grudnia dług firmy urósł z 75 do 196mln złotych brutto. Nie ma już z czego płacić niestety... .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.