10.09.2018/15:36

Piotr i Paweł złożył wniosek o postępowanie sanacyjne [TYLKO U NAS]

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu 4 września wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego spółek: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To zabezpieczenie przed potencjalnymi kolejnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Wieloletni pracownik 12.09.2018

  Mydlenie oczu. Żeby utrzymać postępowanie sanacyjne wymagane jest bieżące regulowanie należności, w tym przede wszystkim zalegających setkami niezapłaconych faktur za towar. Z zewnątrz tego nie widać, ale w środowisku nawet nie ma mowy o spłacaniu dostawców. Jedyne o czym się mówi to zabezpieczanie własnych środków, płynność finansowania pensji zarządu i pokrycie strat własnych (osobistych). To nie są plany restrukturyzacyjne a ewakuacyjne. Sklepy gdzie na półkach brakuje towaru są do odstrzału, a te które są rentowne jeszcze do świąt będą ciągnąć ...jeżeli dadzą radę. Chociaż z moich obliczeń postępowanie sanacyjne zostanie cofnięte jeszcze w październiku. W zeszłym roku od kwietnia do grudnia dług firmy urósł z 75 do 196mln złotych brutto. Nie ma już z czego płacić niestety... .

 • abc 11.09.2018

  do Seller, mam tak samo. Od prawie 2 lat nie zapłacili choćby 1 faktury w terminie. Ciągle są "w plecy " z płatnościami. Jak zapytam "kiedy można spodziewać się od nich jakiegoś większego przelewu".......cisza. Mają nas, dostawców, w dupie. I niech Pan Prezes nie gada głupot, bo aż tak nie wypada kłamać...

 • Seller 11.09.2018

  Nie fair to jest PiP. Jeszcze nie zdarzyło się w tym roku żeby mi PiP terminowo zapłacił za fakturę. Telefony, prośby a PiP ma w d... i potem takie bzdury wygadują

 • xn 11.09.2018

  sępy już czekają na padlinę, jeszcze będzie dychać a już będą rwać mięso, cały polski handel a raczej handel w Polsce, podziękujmy naszej korytkowej agenturze za całokształt, nie tylko handel ale za całą rozwaloną gospodarkę, będzie okazja przy wyborach, tylko kiedy ten tutejszy lud włączy myślenie? musiałoby nie być mediów! od wieków gnębiony, upokarzany przyzwyczaił się do tego, że tak musi być i będzie coraz gorzej, każde nowe daniny już nikogo nie dziwią, tak już ma być, BZDURA! trzeba odspawać agenturę od koryta i stworzyć polskie struktury władzy, przywrócić starą konstytucje i karę śmierci i szybko wypier.....z eurokołchozu, zweryfikować , rozliczyć i cofnąć decyzje agentury, która rozdawała polski majątek, odzyskać reparacje wojenne i zwrot pożyczonych żydom przez króla Augusta milionów (z odsetkami kilkunastu bilionów) i zacząć eksploatować własne gigantyczne złoża, odcinając się od zdradzieckich kontraktów, podpisanych przez agenturę...trochę politycznie, ale przecież wybory

 • mrend menajdżer 11.09.2018

  samym rędżem i brendami PiP nie wygra ...

 • Borys 10.09.2018

  Ukrywanie i wyciągnięcie środków a później i tak upadłość chcą wyciągnąć ile się uda
  Ściema Co maja mówić i jak odbudować jak tak marnie wyglądają na tle każdej innej sieci
 • xyz 10.09.2018

  Ja rozumiem, że w prywatnej rozmowie każdy mówi, jak mu wygodniej. Niemniej w oficjalnej wypowiedzi wolałbym widzieć takie słowa jak: marka czy wachlarz produktów.

 • Jarosław 10.09.2018

  "Firmy, które zamiast usiąść do rozmów wybierają drugą drogę i składają wnioski o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła, nie są fair względem innych dostawców. Zatwierdzenie restrukturyzacji da nam olbrzymią szansę na proporcjonalne spłacenie wszystkich wierzycieli. To będzie tylko kwestia czasu – dodaje Miętka."
  Panie prezesie proszę nie kłamać - kto jest nie fair? Nie fair jest Piotr i Paweł kupując towar od dostawców i nie płacąc za niego - Z jednej strony mówicie, że będzie pięknie i super a z drugiej nie mówi się o spłacie wierzycieli - tylko o proporcjonalnej spłacie - Tak to wszystko wygląda podobnie jak z mitycznym inwestorem. W Getback tak samo miał być inwestor a wszyscy wiedzą jak się skończyło.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.