15.05.2019/15:23

Piotr i Paweł znów nie płaci na czas. Opóźnienia przekraczają 30 dni [TYLKO U NAS]

Piotr i Paweł znów zalega z płatnościami. Jak wynika z dokumentów, do których dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl, dotyczy to m.in. zaległości w spłacie aktualnych zobowiązań dla firmy logistycznej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • George 17.06.2019

  Ta firma już się nie podniesie ! Ja pisałem że z tym składem na górze tylko śmierć .

 • Ksiegowy 18.05.2019

  Jakub sklepów ma polowe mniej i na tej połowie robi polowe obrotów jakie były generowane rok temu!Dziś PIP ma przychód 1/4tego co w 2016r czyli czyli idzie na około 600 mln rocznie! Średnia sprzedaż na sklepach które zostały nie przekracza 1mln złotych miesięcznie do rentowności brakuje kilkumilionow miesięcznie! A Spar na dziś to nie jest inwestor tylko oglądacz który się przyznał ze ogląda!
  Bo formalnie transakcji nie ma!

 • Dobrekino 18.05.2019

  Spółka ma już potężne długi ,a nowy inwestor jest narazie tylko w informacjach i coś mało prawdopodobne ze wejdzie teraz w ten biznes (cały czas jest to list intencyjny) bo to inwestycja na kilkadziesiat milionów teraz i czekanie na układ z wierzycielami gdzie trzeba będzie wrzucić kolejne kilkadziesiat milionów!Narazie jest macanie rynku i próba pozyskania kasy od dostawców i wejście w PIP na ich ryzyku bo zabezpieczeniem jest „Jesteśmy Spar Group robimy obroty w RPA mamy licencje na rozwój w Polsce dajcie towar na terminie 40-50 dni”

 • Jakub 17.05.2019

  No ale co w tym dziwnego. Spółka nadal w przeważającej części kupuje za gotówkę albo na krótki termin (jeśli chodzi o spożywkę), sklepów/obrotu ma połowę mniej - warunki gorsze - a prawdziwych zysków na poziomie biznesowym (a nie sprzedaży sklepów do franczyzobiorców, które teraz się przejmowało za 1 PLN) pewno nie było już dawno. Więc dlaczego są oczekiwania, że im się teraz to nagle zacznie spinać, momio tego, ze zostawili za sobą 200 albo i więcej mln długów. mówienie o tym, że sanacja ma sens jest śmiechu warte - jaki ma mieć sens jeśli pół roku po ogłoszeniu sanacji i wyzerowaniu długów znowu w nie wpadli? To pokazuje, ze ta spółka jest nierentowna i dawno powinna być zlikwidowania przez syndyka. Tylko tak można cokolwiek uratować dla kogokolwiek. A teraz śpiewka z Sparem - wczesniej było poszukiwanie inwestora, który miał być i cudownie ocalić - jak widac ani Capital Partners ani sprzedaż 5 sklepów do JM tego nie uczyniło.Jedynymi wygranymi będzie kilka osób z zarządu .

 • Stary pracownik 16.05.2019

  A gdzie są te obiecane trzynastki dla pracowników.

 • Kazio 15.05.2019

  Nie pisał byś że z Dupy jak by Ci wisieli 300 koła.

 • Hyzio 15.05.2019

  Zapytajcie się lepiej czy wypłacili pracownikom obiecanej trzynastki za to że nie zostawili firmy kiedy ta była na samym dnie.

 • amade 15.05.2019

  Artykuł z dupy, ani wielkości zaległości, ani nazw firm. Takie coś mogę napisać o kimkolwiek np. firma Apple ma zadłużenia w stosunku do kilku podmiotów, część z marca i część z lutego. Tak samo wiarygodne.

  Nie twierdzę, że PiP nie ma zadłużenia, ale wygląda to na próbę obsmarowania przez kogoś, może kogoś, kto stracił logo SPAR ;-)

 • Theend 15.05.2019

  Piotr i Paweł nie będzie komentował bo jak tu się odnieść ze długi po wyzerowaniu we wrześniu znowu narosły i nie ma z czego spłacać.Gdzie jest Pan Mietka ze swoimi opowieściami o zatowarowanym magazynie o tym ze jesteśmy uratowani.A dziś się okazało ze ich inwestor nie ma praw do marki Spar w Polsce o czym orzekł sąd.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.