16.09.2020/14:34

Piotr Ikonowicz wspiera byłych franczyzobiorców, którzy zostali z długami

Założona przez Piotra Ikonowicza Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, która dotychczas koncentrowała się na obronie praw lokatorów, ma nową grupę „klientów”. Są nią... byli franczyzobiorcy.

Jak napisał polityk na Facebooku, franczyza nie jest w Polsce uregulowana prawnie, a brak regulacji "daje pole do nadużyć". Ostatnio do prowadzonego przez niego stowarzyszenia z prośbą o pomoc zgłosił się detalista, który prowadził sklep sieci Żabka i z dnia na dzień dowiedział się, że jest firmie winien 20 tys. złotych. Kancelaria Piotra Ikonowicza skontaktowała go z osobą, która miała podobne doświadczenia. Na podstawie jej rad i przeprowadzonej na szybko inwentaryzacji "udało się udowodnić, że franczyzobiorca żadnego długu nie ma". 

Piotr Ikonowicz podkreślił w swoim facebookowym wpisie, że problem został rozwiązany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Ajentów i Franczyzobiorców. Organizację tę założyli w tym roku byli ajenci i dawni franczyzobiorcy sieci Żabka, którzy po zakończeniu współpracy z firmą mieli długi. Wparcia stowarzyszeniu udzielił już poseł partii Razem Maciej Konieczny.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • fryc 17.09.2020

    w wiosce gdzie mam sklep uruchomiono małą żabkę.ciekawy jestem jak długo właściciel wytrzyma z długami.bo to że padnie to wiem.niestety potem przyjdzie następny jeleń itd,itp.

  • Obserwator 16.09.2020

    Niestety lobby Żabki jest potężne. Dzięki zakazowi handlu, i polityce rządu sprzyjającemu ich rozwojowi, na ulicach praktycznie są już tylko Żabki, na każdym kroku. Wybili tych małych, nie hipermarkety, ani supermarkety czy dyskonty, a właśnie Żabki. A rząd temu sprzyja. Kiedyś były różne małe sklepy, a teraz wszystko to samo, jednej sieci. Zobaczcie na obroty Żabki, i porównajcie do hipermarketów. Żabka jest dzisiaj potężna i jest masowa, wyniszczy mały przedsiębiorców. Reszta pójdzie na posyłki w roli franczyzy, płacenia danin na ich rzecz. Prowizja dla Żabki, a reszta dla Ciebie jak zostanie, albo długi...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także