06.08.2018/12:37

Państwowa Inspekcja Ppracy apeluje o skracanie czasu pracy pracowników z powodu upałów

Państwowa Inspekcja Pracy zamieściła na swojej stronie internetowej apel Głównego Inspektora Pracy, aby skracać czas pracy pracowników. Chodzi o ochronę zdrowia pracowników podczas upałów.

Z uwagi na nadzwyczajną falę upałów Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek apeluje do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin.

Główny Inspektor Pracy przypomina też o obowiązku zapewnienia nieodpłatnie zimnych napojów, gdy temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28 stopni C, a na otwartej przestrzeni 25 stopni C. Napoje powinny być dostępne stale, w ilości zaspokajającej potrzeby zatrudnionych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pracownica 09.08.2018

    Zamiast do 16 wczoraj moje biuro do 14 pracowało nie da się wysiedzieć w takim gorącu gdzie jednynym ochłodzeniem jest zimna cisowianka i jeden wiatrak na 5 osób w pomieszczeniu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.