17.09.2019/09:27

PiS wprowadzi system kaucji za opakowania. Zapowiada, że zapłacą za niego producenci

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty w kwestii tego, w którym kierunku pójdą polskie przepisy dotyczące recyklingu opakowań. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiada wprowadzenie systemu kaucyjnego, a także zachęt dla producentów do korzystania z opakowań pochodzących z recyklingu. Przy okazji PiS twierdzi, że rozwiąże problemy, których nie rozwiązał jeszcze nikt na świecie, m.in. wyeliminuje mikroplastik z artykułów spożywczych i sprawi, że odpady przestaną "znikać".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Nickolas 29.03.2021

  Rzygam. Nadrukowali setki miliardów na tarcze i przekręty więc bez przerwy kombinują jak tu jeszcze bardziej zaorać trzodę. Przypomnę że ministerstwo aktywnie szuka osób do wymyślania nowych danin.

  Najgorsze że nie żadnej alternatywy: Polska PISSem POpłynęła 16 lat temu.

 • Adam 10.03.2021

  "Zapowiada, że zapłacą za niego producenci" Dobry żarcik z tymi producentami. Zapłacą - konsumenci. Tak jak podatek cukrowy, podatek bankowy i wiele innych, nowych podatków "dobrych" dla nas...

 • Expert Platformy 23.09.2019

  Nic siem nie da zrobić

 • Adamees 18.09.2019

  Zapłacą za niego KONSUMENCI. To na konsumentów spocznie ta opłata...

 • Akconnajriusz 17.09.2019

  Tak samo jak z podatkiem bankowym... Jak zwykle ściema, że zapłacą producenci. Przecież producenci tak samo ja rząd nie mają swoich pieniędzy tylko mają te, które w ramach towarów czy usług zapłacą im klienci więc to oni poniosą finalnie wyższy koszt.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.