31.05.2019/11:05

Piwo bezalkoholowe może prowadzić do nałogu?

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest zaniepokojona silnym wzrostem sprzedaży piwa bezalkoholowego – podaje „Gazeta Wyborcza”. 

W zeszłym roku rynek piwa bezalkoholowego osiągnął rekordową wartość 0,5 mld zł. Według Nielsena pierwsze cztery miesiące tego roku przyniosły 95% wzrost bezalkoholowych lagerów (wartościowo). I nic nie wskazuje, żeby dobra passa miała się zakończyć.

Cieszą się browary i detaliści, lecz swoje zaniepokojenie wyrażają przedstawiciele organizacji walczących z alkoholizmem. Krzysztof Brzóska, prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), uważa, że jeśli młody człowiek kupuje dziś piwo bezalkoholowe to można się spodziewać, że w przyszłości będzie kupował piwo z alkoholem.

Jak podaje „Wyborcza”, do PARP-y zwracały się ostatnio sieci handlowe z pytaniem, czy można sprzedawać piwo bezalkoholowe niepełnoletnim, tłumacząc to względami etycznymi. W odpowiedzi usłyszały, że prawo nie zabrania sprzedawania piwa bezalkoholowego 12-, 13-latkom.

Pojawiały się również pytania żon niepijących alkoholików, którzy teraz regularnie sięgają po piwa bezalkoholowe. Według PARP-y, picie piwa bezalkoholowego kształtuje pewien nawyk, dlatego takie osoby mogą w efekcie sięgnąć po piwo z alkoholem.  

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • harnaś_bezalkoholowy 03.06.2019

    to taka komisja nadaje się do natychmiastowego zaorania i rozwiązania :D spadek sprzedaży alkoholu ich martwi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.