09.09.2016/20:58

PKM Duda chce przejąć firmy Bekpol i Meat-Pac

Polski Koncern Mięsny Duda złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie 100 proc. udziałów w spółkach Bekpol i Meat-Pac z Wałbrzycha.

Spółka Polski Koncern Mięsny Duda S.A. należy do grupy kapitałowej CEDROB, która prowadzi działalność przede wszystkim na rynkach: produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa drobiowego i wędlin, produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa wieprzowego i wędlin oraz hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, a także w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich, produkcji piskląt sztucznie lężonych, hodowli trzody chlewnej i uprawy zbóż.

Spółki Bekpol i Meat-Pac są własnością osób fizycznych - Adama Skwarka i Barbary Skwarek. Bekpol prowadzi działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, zaś firma Meat-Pac jest producentem mięsa drobiowego, w mniejszym zakresie prowadzi też działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami.

Polski Koncern Mięsny Duda oraz obie spółki przejmowane prowadzą działalność głównie na terenie Polski osiągając większość przychodów na rynku krajowym.

Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu rozszerzenie zasięgu terytorialnego dystrybucji mięsa i wędlin przez spółkę przejmującą kontrolę. Przejęcie obu spółek wpisuje się w strategię działania spółki Polski Koncern Mięsny Duda na lata 2015-2019 bowiem poprzez przejęcie kontroli nad tymi przedsiębiorcami, firma rozszerzy zakres działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego.

Meat-Pac i Bekpol działają przede wszystkim w Wałbrzychu i okolicach, tj. na obszarze, na którym Polski Koncern Mięsny Duda działał dotychczas w ograniczonym zakresie. Rejon ten jest traktowany przez PKM Duda jako posiadający perspektywy dalszego rozwoju i spółka chce budować tam swoją pozycję rynkową.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.