23.06.2016/13:15

PKM Duda zmieni nazwę na Gobarto

22 czerwca zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki PKM Duda zdecydowało o zmianie nazwy na Gobarto S.A. Ma to umocnić pozycję rynkową mięsnej spółki.

Zmiana nazwy na Gobarto to jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu spółki, którego nowy tekst przyjęli akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia. - Wraz ze zmianami zapisów w statucie kończy się okres tzw. restrukturyzacji bankowej. Przed naszą grupą kapitałową stoją ambitne zadania, które zostały zaproponowane przez zarząd oraz zaakceptowane przez radę nadzorczą. Mamy jasny plan jak stać się nowoczesną grupą kapitałową operującą w segmencie surowcowym, produkcyjnym i handlowym oraz przetwórczym - komentuje Dariusz Formela, prezes PKM Duda.

 - Opierając się o sprawdzone wzorce kreowania marek produktowych, będziemy funkcjonować na rynku i budować swoją tożsamość jako firma Gobarto. Marka ta, rozwijana do tej pory w Cedrob, pozwoli nam zamknąć trudną historię PKM Duda i jednocześnie skupić się na budowie nowej pozytywnej jakości – dodaje.

W obecnej strukturze własnościowej spółki rolę dominującą pełni Cedrob, który posiada 66 proc. jej akcji. - Naszym celem jest umocnienie Cedrobu na pozycji krajowego lidera rynku drobiu. Jednak w związku z dużą popularnością mięsa wieprzowego wśród polskich konsumentów, postanowiliśmy rozwijać również „drugą nogę ” naszej działalności. Potwierdzeniem naszego zaangażowania w ten segment rynku jest nasza inwestycja w PKM Duda – mówi Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu i przewodniczący rady nadzorczej PKM Duda.

Zmiana nazwy spółki na Gobarto to posunięcie strategiczne, które ma umożliwić efektywny rozwój jej działalności dzięki większej współpracy z Cedrobem w ramach naszej grupy kapitałowej – zaznacza.

Proces integracji postępuje również wewnątrz Grupy PKM Duda. Akcjonariusze PKM Duda wyrazili zgodę na połączenie jej ze spółkami zależnymi Centrum Mięsne Makton Sp. z o.o., Polski Koncern Mięsny Tucz Sp. z o.o. oraz Polska Wołowina Sp. z o.o. zgodnie z przedstawionym planem połączenia ustalonym między stronami transakcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.