07.12.2020/15:46

PKN Orlen kupuje Polska Press. Daniel Obajtek: To przejęcie pozwoli nam rozwijać e-commerce, sieci sklepów, agencję mediową i analitykę big data

Prezejęcie przez PKN Orlen jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, w połączeniu z wykorzystaniem kompetencji i potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz spółki Ruch, umożliwi koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów. Transakcja wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej.  Poprzez przejęcie Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, kKoncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Luka 13.12.2020

  Piszczą i płaczą lobbyści Niemców Portugalii i Francji.
  Bardzo dobrze ;) oby tak dalej.

 • Anulka 09.12.2020

  Pieniacze z jednej i z drugiej strony zapomnieli o tym, że to miecz obusieczny. Za kilka lat zmieni się władza i będzie jak znalazł maszynka propagandowa dla nowych. Teraz opozycja ma niby to samo ale musi lizać d... magnatom typu Michnik etc. a tak będą mieli bezpośrednie przełożenie na organ ;) A dmuchający w fanfary pisowcy niech sobie zdają sprawę, że tą "pałą" sami dostaną po głowie po przegranych wyborach. To będzie kadrowa miazga.

 • No Pasaran! 08.12.2020

  Oczywiście kiedy właścicielem tych mediów był zagraniczny koncern to wszystko jest pico bello! W Niemczech, Francji itp. lokalne media należą w 90% do spółek będących własnością Skarbu Państwa.

 • Nickołaj 08.12.2020

  Putinizacja Polski i mediów postępuję. Pis bedzie miał więcej mediów udających wolne i niepokorne a w praktyce realizujące propagandę i kłamstwa pisu. Ale pewnie na skutek głupiej, tępej propagandy liczba użytkowników się zmniejszy tak jak stało się z Trójką czy Polsat News jak pis zaczął kontrolować Solorza.

 • TM 08.12.2020

  Bardzo specjalistyczna firma, teraz podobno maja zainwestować w produkcję skarpet i majtek, co jest zgodne z koncepcją rozwoju firmy

 • TM 08.12.2020

  Bardzo specjalistyczna firma, teraz podobno maja zainwestować w produkcję skarpet i majtek, co jest zgodne z koncepcją rozwoju firmy

 • Tito 08.12.2020

  To przejęcie pozwoli zbudować skuteczną machinę propagandową i o to chodzi, nie czarujmy się. Skupienie w jednych rękach wydawania prasy, jej dystrybucji i sprzedaży pozwoli skutecznie promować "swoje" i wycinać "obce". A korzyść z tego odniosą tylko państwowe firmy i media. Jakoś ciężko uwierzyć, że "orlenowska" prasa będzie teraz przychylnie pisać o konkurencyjnych sklepach, sieciach itp...

 • Alf525 07.12.2020

  Koniec wolnych mediów.. niestety szykują nam tu Węgry by nas ogłupić i słuchac rządu.
  Za chwilę obecni dziennikarze którzy krytykują władze będą zwalniani. Kończę kupować regionalny dziennik.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.