10.01.2022/08:09

PKN Orlen musi sprzedać niemal 400 stacji paliw Lotosu. Kupi je Grupa MOL z Węgier i stanie się jednym z większych graczy na polskim rynku

PKN Orlen ogłosi w nadchodzącym tygodniu firmy, które kupią część aktywów Lotosu. Część Rafinerii Gdańskiej najprawdopodobniej trafi w ręce saudyjskiego koncernu Saudi Aramco, a 376 stacji paliw Lotos kupi węgierski MOL – donosi Radio Zet.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • Nickt 13.01.2022

  Czy krytyka procesów unijnych i pokazywanie palcem na jaskrawe przykłady równych i równiejszych musi oznaczać "pracę na zlecenie tych co chcą nas z UE wyprowadzić"? Zastanawiasz się czasem nad tym co piszesz czy może ktoś ci każe tak pisać? A tak w ogóle to kto chce nas z UE wyprowadzić? Zgadzam się całkowicie, że Schwarz Gruppe to podejrzany twór, a zwłaszcza jego preferecyjne finansowanie. Dorzuciłbym jeszcze temat kopalni węgla bo tyle szumu o kopalnie w Polsce, a tymczasem Niemcy kopią pełną parą i to jeszcze najgorszy, najbardziej szkodliwy węgiel brunatny. Kopcą też niemiłosiernie na całą Europę, ale pokazują wszystkich innych paluszkiem. I wszystko jasne. Czyli jak, nazwiesz mnie teraz ruskim agentem czy może jeszcze inaczej? Z braku argumentów.

 • Florian 12.01.2022

  @ Do do gość
  Nieprawda, że w Unii są różne prawa dal różnych firm przy przejęciach . Jak Auchan przejmował Real to musiał zrezygnować z części sklepów. Nie rób antyunijnej propagandy, chyba że pracujesz na zlecenie tych co chcą nas z Unii wyprowadzić ?

 • Czarny 11.01.2022

  Sprzedaż Lotosu to polityka Pisu niszczenia lub uzależniania od siebie polskiego biznesu. Generalnie pis dąży do pełnej dyktatury i kontroli wszystkiego w Polsce. Lotos to Pomorze a wiadomo, że tam nie lubią mafii pisowskiej. Pis zwalcza Czarneckiego bo nie dał się pisowcom zaszantażować, popiera zaś Solorza, który sprzedał się pisowi. A lotos poprzez MOL trafia częściowo pod kontrolę rosyjską.

 • Nickt 11.01.2022

  Nie chciałem Unii Europejskiej podobnie jak blisko połowa głosujących w referendum. Także mów za siebie.

 • krzysztofo 10.01.2022

  Chcieliście Uni Europejskiej to im podziekujcie.

 • Marcin 10.01.2022

  Teraz to zostanie albo drogie paliwo tylko spełniające normy albo Shell vpower racing.. drogie przewyższające normy ale nie będzie na nim zarabiać Orlen bo w całości sprowadzone więc nawet na bazie paliwowej nie zarobią..

 • AW 10.01.2022

  Niczego arabom nie sprzedawajcie!!! Rafinerię sprzedajcie Equinorowi a stacje Totalowi!!!

 • Do do gość 10.01.2022

  Tylko jakoś koncerny niemieckie, energetyczne, handlowe i inne, nie muszą się dzielić. Jak potężna jest chociażby Grupa Schwarz i co? Oni nie muszą nic nikomu sprzedawać? A już planują kolejne przejęcia i to za kasę załatwioną na preferencyjnych warunkach. Gdzie to prawo unijne?

 • Nickt 10.01.2022

  Chwileczkę, jaki sens jest robić tę fuzję w takim razie? Żeby w obce ręce poszedł prawie cały Lotos i jeszcze 1/3 Rafinerii Gdańskiej? O co tu chodzi? A może od początku o to chodziło? He, he, he, he!

 • Do gość 09.01.2022

  Gość, chłopie co Ty piszesz? Co ma pis do tego? Zasady są takie w Unii że aby uniknąć niezdrowej konkurencji masz obowiązek określony procent sprzedać komuś obcemu , jak masz kasę możesz złożyć ofertę i sam wykupić te stacje. A zasady są takie bo jesteśmy w Unii i takie jest unijne prawo

 • Do gość 09.01.2022

  Gość, chłopie co Ty piszesz? Co ma pis do tego? Zasady są takie w Unii że aby uniknąć niezdrowej konkurencji masz obowiązek określony procent sprzedać komuś obcemu , jak masz kasę możesz złożyć ofertę i sam wykupić te stacje. A zasady są takie bo jesteśmy w Unii i takie jest unijne prawo

 • zawer 09.01.2022

  Bratanki pewnie kupią stacje za pół darmo

 • Gość 09.01.2022

  Masakra jeszcze nam tu i ich potrzeba niby pis taki polski.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także