30.01.2020/14:51

PKN Orlen ma nadzieję , że decyzja UOKiK ws. przejęcia Ruchu zapadnie do końca I kw.

Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej w PKN Orlen poinformowała o przebiegu procedur w sprawie przejęcia sieci saloników prasowych Ruch SA. Szefowa detalu PKN Orlen ma nadzieję, że procedury związane z uzyskaniem zgody na transakcję firma uzyska jeszcze w I kw. br.

– W kwestii przejęcia sieci Ruch, wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej z prośbą o przekazanie decyzji w sprawie koncentracji w tym obszarze do UOKiK. Otrzymaliśmy od KE bardzo dużo pytań dotyczących tego procesu.

- Liczymy na to, że pozytywna decyzja w tej sprawie zapadnie w lutym, a UOKiK zakończy procedowanie zgłoszenia do końca kwartału – wyjaśniła Patrycja Klarecka.

Jeśli zgodnie z prognozami szefowej detalu PKN Orlen UOKiK zakończy procedowanie wniosku ws. do końca kwartału i wyda pozytywną decyzję, to spółka powinna sfinalizować transakcję przejęcia Ruch-u w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 r. Alior Bank, PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji, dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakładało, że bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.