29.12.2017/10:23

PKN Orlen modernizuje sieć stacji Benzina na rynku czeskim [ZDJĘCIA]

Należąca do Grupy Orlen, największa sieć stacji paliw w Czechach Benzina, przebudowuje swoje stacje i poszerza ofertę gastronomiczną. Do końca 2017 roku sieć zmodernizuje 30 stacji, a w przyszłym roku kolejnych 70.

Zmiany na stacjach Benzina ruszyły w sierpniu br. i są wprowadzane jednocześnie w dwóch obszarach. Po pierwsze modernizowane są same obiekty odświeżany jest także wygląd zewnętrzny i wystrój stacji oraz toalet. Na stacjach budowane są również miejsca do siedzenia na zewnątrz. Z drugiej firma bardzo mocno inwestuje w rozwój oferty asortymentowej, w tym gastronomicznej i food to go, rozwiany jest koncept bistro Stop.Cafe.

Jak informują portal wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele PKN Orlen „do hot-dogów i kawy dołącza szeroka gama dań przygotowywanych zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania”.

„Oprócz przekąsek i sałatek, pojawia się też menu śniadaniowe, a także popularne burgery czy tortille. W wersjach wegetariańskich mięso może zostać zastąpione falafelem, a makarony, wrapy i kanapki na ciepło są przygotowywane na oczach klientów i pieczone na grillu elektrycznym lub w piecu konwekcyjno-parowym. W ofercie znajdują się również jogurty, sałatki warzywne i owocowe, a także świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. Wybrane stacje benzynowe przy autostradach oferują świeże posiłki przygotowywane bezpośrednio na zamówienie klienta.”

Przebudowa sklepu ma przyciągnąć kolejnych klientów i znacznie poprawić doznania zakupowe osób odwiedzających stacje. Firma wdrożyła przejrzysty system zarządzania asortymentem i ekspozycji produktów, tak aby klient mógł szybko odnaleźć poszukiwane towary i wygodnie zrobić zakupy. Zmiany dotyczą także zwiększenia efektywności energetycznej stacji, w trakcie modernizacji wymieniane jest oświetlenie(technologia LED), optymalizowane systemy chłodzenia, poprawiana izolacji budynków, tak aby ograniczyć zużycie energii.

Łączne inwestycje w sieć stacji Benzina w Czechach w 2017 r. i 2018 r. wyniosą ponad miliard czeskich koron.

Benzina, to największa sieć stacji benzynowych w Czechach, która liczy obecnie ponad 400 punktów handlowo-usługowych. Sieć należy do Grupy Unipetrol, której większościowym udziałowcem (62,99 proc. udziałów) jest PKN Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.