02.05.2017/10:36

PKN Orlen: Tylko co czwarta stacja paliw w Polsce będzie otwarta w niedziele?

PKN Orlen postuluje wyłączenie stacji paliw z ewentualnego zakazu handlu w niedziele - wynika z ujawnionego przez portal wiadomoscihandlowe.pl pisma skierowanego do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej przez prezesa paliwowego koncernu Wojciecha Jasińskiego. Giełdowa spółka ostrzega, że obywatelski projekt ustawy procedowany aktualnie w Sejmie doprowadzić może do zamknięcia tysięcy stacji paliw w każdą niedzielę.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • janek 08.05.2017

  PiS tak się skupił na chęci dowalenia zagranicznym marketom i dyskontom, że nei zauważył, że jednoczesnie ta ustawa uderzy rykoszetem w małe polskie sklepy franczyzowe, które też nie będą mogły być otwarte w niedziele

 • niko 07.05.2017

  PiS chce ukrócić panoszenie się zachodnich marketów i dyskontów, ale jendocześnie tą ustawą dokopuje polskiemu drobnemu handlowi - bo jak inaczej określić to, że franczyzobiorcy nie będą mogli swoich małych sklepów otwierać w niedziele?

 • alf 03.05.2017

  Autorem projektu przypomnijmy jest Solidarność, która nie zna konstytucji i wrzuca do swojego projektu zapisy, które są niezgodne z konstytucją. Panie Bujara, nie wstyd panu?

 • Darkos 02.05.2017

  Podobno ten termin debat nad ustawą o zakazie handlu się przesuwa, bo komisja dostała strasznie dużo różnych krytycznych opinii. Sami poczytajcie, jak słaby jest ten projekt i podpiszcie petycję https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.