02.05.2017/10:36

PKN Orlen: Tylko co czwarta stacja paliw w Polsce będzie otwarta w niedziele?

PKN Orlen postuluje wyłączenie stacji paliw z ewentualnego zakazu handlu w niedziele - wynika z ujawnionego przez portal wiadomoscihandlowe.pl pisma skierowanego do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej przez prezesa paliwowego koncernu Wojciecha Jasińskiego. Giełdowa spółka ostrzega, że obywatelski projekt ustawy procedowany aktualnie w Sejmie doprowadzić może do zamknięcia tysięcy stacji paliw w każdą niedzielę.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • janek 08.05.2017

  PiS tak się skupił na chęci dowalenia zagranicznym marketom i dyskontom, że nei zauważył, że jednoczesnie ta ustawa uderzy rykoszetem w małe polskie sklepy franczyzowe, które też nie będą mogły być otwarte w niedziele

 • niko 07.05.2017

  PiS chce ukrócić panoszenie się zachodnich marketów i dyskontów, ale jendocześnie tą ustawą dokopuje polskiemu drobnemu handlowi - bo jak inaczej określić to, że franczyzobiorcy nie będą mogli swoich małych sklepów otwierać w niedziele?

 • alf 03.05.2017

  Autorem projektu przypomnijmy jest Solidarność, która nie zna konstytucji i wrzuca do swojego projektu zapisy, które są niezgodne z konstytucją. Panie Bujara, nie wstyd panu?

 • Darkos 02.05.2017

  Podobno ten termin debat nad ustawą o zakazie handlu się przesuwa, bo komisja dostała strasznie dużo różnych krytycznych opinii. Sami poczytajcie, jak słaby jest ten projekt i podpiszcie petycję https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.