15.03.2020/09:45

PKN Orlen zamyka bary na stacjach paliw. Oferta sklepów bez zmian

W związku z zagrożeniem koronawirusem, PKN Orlen zamyka punkty restauracyjne na wszystkich stacja paliw i ogranicza ofertę gastronomiczną. Sklepy na stacjach działają jak zwykle.

Spółka paliwowa poinformowała na Twitterze o tym, że wstrzymuje działalność wszystkich swoich restauracji i ogranicza ofertę gastronomiczną na stacjach do hot dogów, zapiekanek, kawy i herbat. Zapewniła jednocześnie o tym, że oferta sklepowa pozostaje bez zmian.

Wcześniej PKN Orlen podał, że na jego stacjach paliw wdrożone zostały zalecenia prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. Placówki są dodatkowo dezynfekowane.

PKN Orlen to największy w Polsce podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej i jeden z największych w Europie w tym segmencie. Według danych firmy, na koniec 2019 roku na 1800 stacji paliw spółki w Polsce działało 1699 punktów Stop Cafe, włączając w to 518 sklepów convenience pod marką O!Shop.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Poznanianka 17.03.2020

  Stacja Orlenu najbliżej mnie obsługa tylko przez Okienko Nocne.Brak kawy hot dogów.Nie wejdziesz do toalety.Płatność aplikacją przy dystrybutorem lub kartą albo blickiem. Czynna tylko do 20.00

 • Ponieważ 16.03.2020

  Państwo Polskie wykorzystuje pandemię do zrobienia interesu. Zamyka co się da wprowadza ograniczenia a w orlenie praca wre za nic mają zdrowie pracowników. Tam nie wolno wprowadzać zadnych ograniczeń ani uciążliwości dla klientów.

 • Dlaczego? 16.03.2020

  Cena tego płynu jest niestety za droga.
  Ja sobie kupię, bo mnie stać, ale żeby walczyć masowo z epidemią wszyscy muszą mieć do niego łatwy dostęp.

 • KB 15.03.2020

  Ja pytam gdzie te ograniczenia i dezynfekcje. Skąd takie informacje. Nie było żadnych dezynfekcji, płyn dezynfekujący otrzymały nieliczne stacje a ofertra gastronomiczna pozostała bez zmian. Pracownicy zostali pozostawieni sami sobie. Pracownicy biura nie odwiedzają stacji, choć wcześniej pojawiali się kilka razy w tygodniu. A ochrona przed wirusem ograniczyła się do wywieszania "ładnie zalaminowanych" informacji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.