15.10.2019/19:17

PKO TFI będzie odpowiadać za PPK w Lidlu

Sieć dyskontów Lidl oraz PKO TFI podpisały umowę w sprawie prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi niemieckiej sieci.

- Wybór naszej firmy do prowadzenia PPK dla tysięcy pracowników Lidla to dla nas ogromne wyróżnienie. Obecnie trwają prace wdrożeniowe, które w tak dużym przedsiębiorstwie są nie lada wyzwaniem. Staramy się wspierać przedstawicieli Lidla na każdym etapie. Mam nadzieję, że pracownicy docenią starania pracodawcy i zdecydują się na tą formę oszczędzania na przyszłość – mówi Piotr Żochowski, prezes zarządu PKO TFI.

Lidl zaznacza, że jako odpowiedzialny pracodawca ma świadomość, jak istotne jest dla pracowników stabilne zatrudnienie. Na umowie o pracę jest obecnie zatrudnionych w sieci około 20 tys. pracowników. ­

- Wprowadzając PPK wierzymy, że bierzemy udział w budowaniu bezpieczeństwa naszych pracowników. PKO TFI to solidny i wiarygodny partner. Cieszymy się, że możemy razem współpracować, w zakresie zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi naszych pracowników – podkreśla Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Jak przypomina PKO TFI, do 25 października 2019 roku firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK. Pracownicy przystąpią do programu automatycznie, chyba, że podpiszą oświadczenie o rezygnacji. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • aurelia 24.10.2019

    póki co tylko obserwuje co się dzieje z tym programem, jak jest wprowadzany w firmach itp. U mnie to jeszcze trochę czasu minie ale nie da się ukryć że chcę by wszystko było takie jak powinno, bo emerytura to jest ważna rzecz i trzeba o nią walczyć

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.