31.10.2019/12:59

PKP pozywa P.A. NOVA. Zerwana umowa może kosztować 6,7 mln zł

PKP wystąpiło z pozwem do P.A. NOVA o zapłatę roszczeń z tytułu kary umownej za odstąpienie od umowy na rewitalizację budynku dworca kolejowego. Kompleks budynków, w którym znajduje się XIX-wieczny budynek byłych warsztatów szkolnych, miał pełnić funkcje usługowo-handlowe. Deweloper ma zapłacić prawie 6,7 mln zł.

– Wartość przedmiotu sporu w pozwie PKP SA wynosi 6.695.823,63 zł. Przedmiotem pozwu jest żądanie przez Powoda od Emitenta zapłaty kwoty 3.891.500,00 zł tytułem części kary umownej za odstąpienie od Umowy oraz kwoty 2.804.323,63 zł tytułem roszczeń odszkodowawczych Powoda dotyczących zmian materiałowych, wycinki drzew i nadpłaty wynagrodzenia dokonanej przez Powoda na rzecz Emitenta – podała P.A. NOVA w komunikacie.

Jednocześnie deweloper podał, że nie uznaje roszczeń PKP SA, które są w całości bezzasadne. Zwraca uwagę, że spółka wystąpiła z pozwem przeciwko PKP SA o zapłatę ponad 3,8 mln zł tytułem zwrotu bezpodstawnego wzbogacenia PKP SA w związku z naliczoną karą umowną za odstąpienie od umowy i pobraniem przez PKP SA środków z gwarancji dobrego wykonania umowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.