14.07.2020/16:22

Płatności bezgotówkowe coraz chętniej wybierane przez klientów Poczty Polskiej

Poczta Polska od połowy marca do końca czerwca odnotowała wzrost płatności bezgotówkowych, zarówno w placówkach pocztowych, jak i u kurierów. Ta forma płatności była idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie chcieli dokonywać zapłaty za usługi pocztowe w formie gotówkowej.

Od stycznia do czerwca br. w porównaniu o analogicznego okresu z 2019 r. Poczta Polska odnotowała ponad 130% wzrost transakcji BLIKiem, zaś ilość płatności kartą wzrosła o ponad 20%. Największy wzrost miesiąc do miesiąca pod względem ilości płatności kartą nastąpił w marcu br. Zauważalny jest także znaczny wzrost płatności bezgotówkowych u kurierów Poczty Polskiej, gdzie do końca czerwca br. odnotowano wzrost ilości wykonanych płatności kartą o ponad 120% w porównaniu z analogicznym okresem z 2019 r.

Dzięki wyposażeniu placówek pocztowych w terminale płatnicze poczta udostępnia klientom nie tylko możliwość płatności bezgotówkowych ale oferuje także szereg innych wygodnych rozwiązań. Klienci mogą skorzystać m.in. z: płatności w walucie karty wydanej przez zagraniczny bank; wypłaty gotówki z bankowej karty płatniczej, która umożliwia wypłatę gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS; cash-backu – usługi umożliwiającej wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zapłaty za zakupy kartą płatniczą; zakupu kodów Paysafecard, które umożliwiają sprzedaż voucherów paysafecard do dokonywania płatności w serwisach internetowych.

Wszystkie powyższe usługi firma świadczy we własnej sieci placówek pocztowych, z wyłączeniem agencji pocztowych, bez żadnych dodatkowych opłat naliczanych przez Pocztę Polską i dla posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard. Poczta Polska odnotowuje systematyczny wzrost ww. transakcji dokonywanych przy wykorzystaniu terminali płatniczych w placówkach pocztowych. W czerwcu w porównaniu do maja br. wzrost tych transakcji wahał się od 10% do 25%, a zakup kodów Paysafecard wzrósł o ponad 100%.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.