08.01.2017/21:02

Po 2000 lat Chiny liberalizują rynek soli

Na chińskim rynku soli państwowy monopol obowiązywał od ponad 2000 lat. Od początku 2017 r w życie weszły regulacje liberalizujące rynek soli w Chinach. Dopuszczono do niego prywatne firmy, a dystrybutorzy będą mogli m.in. prowadzić kampanie marketingowe – informuje gazeta.pl.

Ceny mają zostać oddane "niewidzialnej ręce rynku" – producenci będą mogli je ustalać w zależności od kosztów produkcji, jakości czy popytu i podaży na sól. Jednocześnie jednak nad rynkiem mają czuwać przedstawiciele rządu pisze gazeta.pl.

Chiny zobowiązały się do otwarcia się na biznes prywatny i konkurencję z zagranicy. Otwarcie rynku soli jest pierwszym krokiem w tym obszarze. Właściciele sklepów oczekują, że ceny na rynku soli wkrótce spadną, a na półkach pojawi się więcej produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.