25.11.2019/12:34

Po protestach trwają rozmowy związkowców z Castoramą

Związkowcy protestują pod sklepami Castoramy w całej Polsce. Akcja zapowiedziana przez NSZZ „Solidarność” jest reakcją na zwolnienie 9 członków Komisji Zakładowej za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach.

Związkowcy żądają natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz „wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych” – podano w komunikacie.

Protest zapowiadany był przed 79 sklepami Castoramy w całej Polsce. Castorama nie widzi podstaw do przywrócenia zwolnionych do pracy. Przynajmniej tak informowali redakcję serwisu wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele firmy Castorama Polska na początku listopada.

W poniedziałek, 25 listopada Castorama przystąpiła do rozmów ze związkowcami. – Przedstawiliśmy nasze argumenty, powiedzieliśmy jakie są nasze oczekiwania, nasze warunki. Oni przedstawiali swoje, w tej chwili poprosili o czas, żeby mogli między sobą się porozumieć. Myśmy powiedzieli, że nie wchodzi w grę jakiekolwiek wznowienie dialogu jeśli nie zostaną przywróceni do pracy koledzy, którzy zostali zwolnieni – powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • robol 25.11.2019

  inspekcje państwowe oraz inne instytucje powinny co kwartał kontrolować sieci handlowe
  wtedy może byłby tam porządek i wszystko by działało
  główne grzechy sieci:
  - nie przestrzeganie BHP (uszkodzony sprzęt m.in drabiny, wózki paletowe, wózki wysokiego składowania)
  - ustawianie towaru innych rzeczy na drogach pożarowych
  - brak etykiet cenowych oraz nie aktualne ceny
  - nie przestrzeganie przepisów tzw. sanepidowskich (nie prawidłowe składowanie towarów na magazynie, brak aktualnych badań pracowników ze wschodu zatrudnionych przez agencje pracy, brudne półki, regały, podłogi, koszyki
  - brak opisów i instrukcji w języku polskim oferowanych produktów
  - nie rzetelne prowadzenie ksiąg handlowych (inwentaryzacja jest robiona na odwal i gdyby kiedyś ktoś z US zawitał na takie przedstawienie zwane spisem z natury do marketu zasłabł by ... gdyby zobaczył te cyrki )

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.