16.01.2020/10:46

Po wprowadzeniu opłaty cukrowej ceny napojów mogą wzrosnąć o 40 proc.

Polska Federacja Producentów Żywności uważa, że planowana przez Ministerstwo Zdrowia opłata cukrowa uderzy w przedstawicieli całego łańcucha dostaw. Nie tylko w producentów, ale również rolników oraz przede wszystkim w mniej zamożne grupy konsumentów. Według Federacji, nowa opłata może spowodować podniesienie cen napojów w Polsce aż o 40 proc.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • erazm 21.01.2020

  Do formowicza "Rynek": mylisz sie, oblozenie podatkiem slodzikow jest dobra decyzja, bo slodziki sa bardziej szkodliwe od cukru. W zaleznosci od substancji powoduja cukrzyce, choroby metaboliczne, rozchwianie mechanizmu sytosci, choroby krwi oraz pewne odmiany raka.

 • Rynek 19.01.2020

  Obłożone tym maja być tez napoje bez cukru ze słodzikami wiec zdrowie publiczne to bujda w tym przypadku. _Rozwala cały eksport robiony przez małe firmy do uk czy Niemiec dodatkowo do nas będzie płynęły produkty z okolicy i kto to będzie weryfikował ?

 • Obudzony 17.01.2020

  To nic nie zmieni. To konsument decyduje ile chce danego produktu kupić. Mafia rządu PIS w raz ministrem finansów kradną na potęgę, a wszystkich przedsiębiorców traktują jak przestępców. Tu nie chodzi o podatek cukrowy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.