08.06.2018/14:38

Po zatruciach w Green Caffè Nero: nowe witryny i procedury

Wyciągnęliśmy wnioski i wdrożyliśmy procedury, żeby było bezpieczniej. We wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero w pełni wdrożyliśmy zalecenia Sanepidu. Dzięki temu przecięto drogi zakażenia, o czym świadczy brak nowych zachorowań, które by nastąpiły po 31 maja 2018 roku – poinformowała sieć Green Caffè Nero w najnowszym komunikacie dla mediów.

Operator kawiarni wydał oświadczenie, w którym wymienia podjęte działania. Publikujemy je poniżej:

W trybie natychmiastowym wycofaliśmy ze sprzedaży wszystkie ciasta z kremem z naszych kawiarni na terenie całej Polski. Stale oferujemy świeże kanapki oraz poddane obróbce termicznej ciasta sezonowe i quiche, podając je schłodzone wprost z lodówki. Tak jak dotychczas, zgodnie z naszą wewnętrzną procedurą, świeże ciasta dostarczamy do kawiarni dwa razy dziennie, a kanapki oferujemy maksymalnie przez 4 godziny od ich przygotowania, po czym wycofujemy je ze sprzedaży.

We wtorek, 5 czerwca br., spotkaliśmy się też ze wszystkimi baristami w naszych kawiarniach, by powtórzyć zasady bezpieczeństwa żywności.

Dodatkowo wzmożyliśmy nasze wewnętrzne kontrole w zakresie badania bezpieczeństwa produktów zarówno w piekarni, jak i u dostawców surowców do produkcji naszych bagietek i ciast.

Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa oferowanej żywności. Niedługo w naszych kawiarniach pojawią się nowe witryny chłodzące, których prototyp jest już w produkcji. Dzięki umieszczonym w nich termometrom klienci będą widzieć jaka panuje w nich temperatura. W przypadku jej wzrostu, powiadomi nas o tym sygnał dźwiękowy.

Ponadto firma zapewnia, że jest w stałym telefonicznym kontakcie z osobami, które zgłosiły problemy po spożyciu ciast.

„Na bieżąco dowiadujemy się o stan ich zdrowia i deklarujemy pełne wsparcie. Powołaliśmy dedykowany zespół, który dołoży wszelkich starań, aby maksymalnie wspomóc poszkodowane osoby w procesie administracyjnym ubiegania się o odszkodowanie. Za pośrednictwem naszej firmy ubezpieczeniowej będziemy wypłacać rekompensaty poszkodowanym klientom stosownie do  poniesionych strat” – czytamy w oświadczeniu Green Caffè Nero.

Przypomnijmy, że do serii zatruć doszło w ub. tygodniu. Według ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl d piątku 31 maja do poniedziałku 4 czerwca zachorowały 24 osoby, z których 16 trafiło do szpitala. Sanepid jako wstępne rozpoznanie wskazał salmonellę. Według inspektorów, poszkodowani zatruli się trzema rodzajami ciast: chałwowym, o nazwie „zielony mech” oraz tortem bezowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.