15.04.2019/10:21

Poczta Polska chce mieć własną sieć maszyn do odbioru paczek Swipbox

Poczta Polska prowadzi rozmowy z duńską firmą Swipbox. Firma chce mieć na wyłączność sieć automatów do odbioru przesyłek. Do końca roku ma ich być ok. 200 – informuje portal TVN24.pl.

Prezes PP Przemysław Sypniewski potwierdził, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy z duńskimi partnerami. Automaty mają być dostępne w wybranych placówkach pocztowych orraz innych miejscach dogodnych dla klientów. Poczta chce zwiększać swoja obecność na rynku także poprzez automatyzację. Jeśli koncept się sprawdzi, firma będzie rozwijać sieć paczkobotów – relacjonuje TVN24.pl.

Podmiotem dominującym na polskim rynku automatów paczkowych jest InPost. Pod koniec marca firma ogłosiła, że ma już w Polsce ponad 4800 maszyn.

W połowie maja 2018 r. sieć Biedronka podpisała umowę w sprawie uruchomienia przy swoich placówkach automatów Swipbox. Partnerem logistycznym została firma DHL. Na ten rok portugalski detalista planuje rozbudowę sieci maszyn do ok. 1000 lokalizacji.

Na współpracę z duńskim Swipboxem zdecydował się także Carrefour. W połowie marca br. w hipermarkecie Carrefour w warszawskim Atrium Targówek stanął największy w Polsce automat paczkowy firmy SwipBox.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.