04.10.2017/09:08

Poczta Polska inwestuje w paczki

Narodowy operator pocztowy szykuje ogromną inwestycję i staje do walki z firmami kurierskimi. Poczta Polska planuje pobudować nową sortownię paczek za 50 mln złotych i przejąć część rynku od zagranicznych podmiotów.

O sprawie donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. Nowa sortownia, która powstanie w Zabrzu, pozwoli Poczcie Polskiej obsłużyć ok. 2,5 mln paczek miesięcznie. W planach jest też budowa dwóch kolejnych tego typu obiektów. Dzięki temu narodowy operator pocztowy zamierza zwiększyć liczbę przesyłek z 66 mln, zanotowanych w zeszłym roku, do 110 mln w roku 2020. 

Tak wielkich inwestycji Poczta nie robiła od lat ale za cel postawiono sobie odebranie rynku zagranicznym gigantom. Dziś czołowe miejsce na polskim rynku zajmują francuski DPD, niemiecki DHL i amerykański UPS.

Branża kuriersko-paczkomatowa to intratny biznes. Polacy na zakupy w sieci wydają już 40 mld zł a liczba ta cały czas rośnie. - Dlatego dostosowujemy infrastrukturę do zmieniającego się rynku pocztowego - powiedział dziennikowi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. Operator zamierza też w przyszłości zainwestować w paczkomaty. Wspólnie ze startupem Pakomatic zamierza postawić na początku 50 takich urządzeń przy domach wielorodzinnych. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Anastazy 06.10.2017

  Nigdy nie skorzystam z usług upartyjnionej przez PIS poczty. Niedobrze mi się robi jak idę po list polecony a poczta przypomina połączenie sklepu z dewocjonaliami i propagandowymi materiałami PISu. Trzymajmy się wszyscy jak najdalej od poczty. Są maile, są dobre nieupolitycznione firmy kurierskie, przelewy można robić przez internet.

 • ehhhh 04.10.2017

  Poczta Polska 17zł do 5kg paczka w 24h tylko do dużych miast

  DPD 14,50 do 31,5kg - 99% dochodzi nastęnego dnia w CAŁEJ POLSCE!
  UPS 18,00 do 31,5kg - 99% dochodzi nastęnego dnia w CAŁEJ POLSCE!
  DHL 15,00 do o 31,5kg - 99% dochodzi nastęnego dnia w CAŁEJ POLSCE!

  oferta przy umowach znacznie niższa niż przez brokerów... ale zamist ułatwiać życie klientom i likwidować zbędne opcje dodatkowe Poczta Polska cały czas zmienia nazwy i druczki swoich usług... PORAŻKA!

  Drodzy kretyni od rozwoju usług w Poczcie Polskiej nie macie pojęcia o adresowaniu, pakownaiu i nadawaniu paczek..siedzicie na stołkach bez podstawowej wiedzy jak przebiegają procesy logistyczne.... WASZA LOGISTYKA LEŻY a zaób ludzki jest niewykorzystany przez całą masę zbędnych czynności, druczków i dziwnych wymagań ze strony pracowników...

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.