05.02.2020/09:05

Poczta Polska planuje potężne inwestycje

Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita", wynika, że Poczta Polska w ciągu pięciu lat chce wydać niemal 2 mld zł, przede wszystkim na tzw. logistykę paczkową.

Poczta Polska chce postawić trzy nowe sortownie i zakupić osiem nowoczesnych maszyn do obsługi paczek. Jak podaje „Rzeczpospolita”, rozbudowa infrastruktury to jeden z priorytetów firmy, które zapisano w nowej strategii. Ta zakłada, że do końca roku 2024 Poczta Polska wyda niemal 2 mld zł.

Celem Poczty Polskiej jest wypracowanie za pięć lat 7,4 mld zł przychodów (ok. 1 mld zł więcej niż w 2018 r.) oraz poprawa rentowności sprzedaży – informuje „Rzeczpospolita".

Szansę na poprawę wyników Poczta Polska dostrzega w mocnym zaangażowaniu na rynku KEP (kurier-ekspres-paczka). To obecnie dobry biznes, bo chociaż przesyłki kurierskie pod względem ilości stanowią mniej niż 20 proc. całego rynku usług pocztowych w naszym kraju, to tworzą aż 50 proc. jego wartości.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 06.02.2020

    Hahaha:) Skrócą termin dostawy z miesiąca do dwóch tygodni :):):)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.