30.10.2019/15:15

Poczta Polska w tym roku powiększy powierzchnię swoich sortowni o ponad 23 tys. mkw

W Białymstoku otwarto właśnie nową halę o powierzchni ponad 5,4 tys. mkw, która ma usprawnić obsługę paczek na Podlasiu. Dodatkowe magazyny to kolejny etap wdrażania nowej architektury logistycznej, która ma przygotować Pocztę Polską na rozwój eCommerce.

Nowa droga ekspresowa S8, usprawniająca komunikację między Białymstokiem a Warszawą, budowane trasy Via Carpatia oraz Via Baltica, decydują o dużym potencjale Podlasia dla rozwoju logistyki, także w ruchu międzynarodowym. Pierwszym etapem zmian pocztowej infrastruktury w tym regionie jest przeniesienie procesów sortowania listów i paczek do wynajętej hali w Panattoni Park Białystok. Następnie, zgodnie ze strategicznymi planami Poczty na działce w Choroszczy pod Białymstokiem powstanie regionalna sortownia obsługująca zarówno listy, przesyłki KEP (kurier, ekspres, paczka), jak i przesyłki paletowe.

– Poczta Polska w odpowiedzi na rozwój eCommerce i spadek tradycyjnej korespondencji listowej zmienia architekturę sieci logistycznej, tak aby sprostać wyzwaniu obsługi coraz większej liczby paczek. Chcemy mieć coraz większy udział w rynku przesyłek KEP, ważny jest także dla nas zrównoważony rozwój i dbałość o klientów w każdym regionie naszego kraju – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Do tej pory sortownia w Białymstoku znajdowała się w trzech lokalizacjach. Dzięki wynajęciu nowego obiektu przy ul. Aksamitnej 8 obsługa przesyłek będzie prostsza i szybsza. Będzie w niej pracowało 190 pocztowców. W trakcie szczytu paczkowego spodziewany jest wzrost przesyłek KEP o średnio 20 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z tego względu potrzebne jest zwiększenie powierzchni i przepustowości białostockiego Wydziału Ekspedycyjno-Rozdzielczego.

– Przed nami kolejny szczyt przedświąteczny, spodziewamy się pobicia ubiegłorocznego rekordu obsłużonych paczek. Od kilku lat liczba osób, które kupują prezenty w internecie stale rośnie. Nasi klienci chcą szybkiej i sprawnej obsługi, dlatego Poczta Polska podejmuje działania, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Wynajęta hala usprawni obsługę paczek, ale to dopiero pierwszy etap zmian pocztowej sieci logistycznej na Podlasiu – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes Poczty Polskiej ds. logistyki.

Nowa hala dla sortowni w Białymstoku znajduje się w północno-zachodniej części miasta, 8 km od centrum, w sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S8. Do dyspozycji pracowników są 44 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 6 miejsc dla samochodów ciężarowych. Hala została wyposażona w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED.

W październiku Poczta oddała do użytku nową halę w Grodzisku Mazowieckim, w drugiej połowie listopada zostanie uruchomiony obiekt w Niepołomicach. Dzięki temu sortownie spółki powiększą się o 23 tys. mkw nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Luk 30.10.2019

    Awiza gdzieś trzeba trzymać

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.