07.11.2020/08:21

Poczta Polska zacieśnia współpracę z branżą tytoniową

Operator pocztowy wykona dla Tobacco Trading International Poland (TTI) usługi logistyczne w ramach Krajowej Przesyłki Paletowej – donosi serwis rp.pl.

Specyfiką branży tytoniowej jest konieczność śledzenia przesyłek, wynikająca z unijnej dyrektywy. Wiązało się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych PP SA. Powodem wymagań jest podatek akcyzowy.

Krajowa Przesyłka Paletowa to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju Poczty Polskiej. „Pomimo pandemii w tym roku liczba naszych klientów korzystających z Krajowej Przesyłki Paletowej wzrosła o 16 proc.” – zaznacza  wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Transport ładunków paletowych, zarówno drobnicowych, całopojazdowych, jak i częściowych, to ważna gałąź logistyki Poczty, którą firma sukcesywnie rozwija w kraju od 2009 r., a również w Europie (m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii) od lutego 2019 roku. Na początku tego roku Poczta uruchomiła bezpośrednie połączenia z krajami bałtyckimi Litwą, Łotwą, Estonią, w lipcu wyjechały pierwsze bezpośrednie transporty do Czech i Słowacji.

Jak przypomina serwis rp.pl, Polska jest drugim co do wielkości, po Włoszech, producentem suszu tytoniowego w Europie. Uprawia się go głównie w południowo-wschodnich województwach naszego kraju. Wyroby tytoniowe to towar lekki, przez co łatwy w obsłudze transportowej. Z drugiej strony specjalne wymagania regulacyjne na tym rynku sprawiają, że obsługa takich przesyłek paletowych wymaga dostosowania swoich systemów informatycznych do obowiązku raportowania w systemie „Track and Trace”.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także