04.02.2020/15:34

Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin

W związku z zawieszeniem operacji lotniczych do Chin i brakiem innych możliwości transportu do tego kraju, Poczta Polska wstrzymuje od dzisiaj do odwołania przyjmowanie przesyłek do przeznaczonych do tego kraju - poinformowała spółka w komunikacie.

Poczta Polska wstrzymuje od 4 lutego 2020 r. do odwołania przyjmowanie przesyłek do przeznaczonych do Chin w związku z zawieszeniem operacji lotniczych do Chin i brakiem innych możliwości transportu do tego kraju.

Operator informuje także, że w przypadku dotychczas wysłanych przesyłek do Chin mogą wystąpić opóźnienia w ich doręczaniu. Przypomina także, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 31 stycznia 2020 r. nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Dziś PLL LOT poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa podjęły decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego br. Pierwotnie przewoźnik zawiesił loty do 9 lutego.

Zgodnie z rozkładem LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) w sumie codziennie, siedem razy w tygodniu.

Połączenia lotnicze z Chinami wcześniej zawiesiły m.in.: British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca. Największy japoński przewoźnik All Nippon Airways ogłosił redukcję lotów do Pekinu o dwie trzecie na co najmniej siedem tygodni. Z kolei Cathay Pacific Airways z Hongkongu zamierza tymczasowo ograniczyć swoją globalną przepustowość o 30 proc., a loty do Chin kontynentalnych zredukować o 90 proc. – podała agencja Reutera.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.