08.11.2019/11:58

Podatek cukrowy w nowej kadencji Sejmu?

Jak zapowiedziała Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego, podatkiem miałyby zostać objęte wszystkie produkty, zawierające przynajmniej 5 gramów cukru na 100 gramów produktu.

- Liczę na to, że w nowej kadencji Sejmu uda się taki projekt przeprowadzić – powiedziała Kucharska w rozmowie z serwisem money.pl. Dodała jednocześnie, że cena tego typu produktów mogłaby wzrosnąć nawet o 20%. Celem jest jednak edukacja żywieniowa i zmniejszenie problemów z nadwagą wśród polskiego społeczeństwa.

Ekspertka podkreśliła, że pieniądze z podatku miałyby zostać przekazane na poprawę zdrowia publicznego w Polsce. Obecnie kwestia podatku cukrowego jest etapie konsultacji ze środowiskami medycznymi, a także producentami. – Producenci chętnie siadają do rozmów i chcą zmniejszyć zawartość cukru w swoich produktach – powiedziała Kucharska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.