09.07.2019/10:24

Podatek handlowy. Biznes apeluje do Morawieckiego, by nie pobierać daniny już od września

Konfederacja Lewiatan zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o rezygnację z rządowych planów znowelizowania ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, zmierzającej do poboru daniny już od 1 września 2019 r. Zdaniem organizacji, rząd nie czekając na prawomocne zakończenie sporu z Komisją Europejską próbuje "przerzucić na przedsiębiorców ryzyko zakwestionowania przepisów ustawy, co jest niewłaściwe i sprzeczne z zasadą zaufania do władzy publicznej oraz deklaracjami tworzenia dobrych warunków do prowadzenia biznesu".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Jendrula 10.07.2019

  Aby być konkurencyjnym na rynku trzeba mieć skalę - być dużym przedsiębiorstwem.
  Podatek dotyka wszystkie duże przedsiębiorstwa - nie ważne czy kapitał jest zagraniczny, czy krajowy. W mojej ocenie to jest dodatkowa danina dla Państwa, która nie ma żadnego przełożenia na wspieranie lub niewspieranie polskich przedsiębiorstw.

 • lena2 10.07.2019

  @ ~gija888

  To nie do końca jest tak jak piszesz patrząc na całokształt tego co robi pis. Pis dąży do rządów jednopartyjnych czyli do przywrócenia PRL bis i posługuje się kłamliwą propagandą. Jak dotąd to pis bardzo szkodzi handlowym firmom rodzinnym - zamyka się ich coraz więcej i wyraźnie to przyspieszyło przy rządach pisowskich.

 • gija888 10.07.2019

  Ludzie w większości dotyczy to zachodnich sieci takich jak Biedronki, Lidle i inne.
  Są to ogromne wpływy do budżetu. Bez względu na rządzących jest to niesamowita wartość dodana do naszej wspólnej kasy państwowej płacona przez obcy kapitał.
  Dodatkowo jest to danina która zwiększa konkurencyjność względem polskiego kapitału czytaj polskich sklepów spożywczych prowadzonych przez firmy rodzinne.
  Polski przedsiębiorca dostanie drugi oddech przy wprowadzeniu tego podatku.
  Jedna z niewielu mądrych ustaw wprowadzonych przez rządy PiS-u.

 • Apl 09.07.2019

  czyli rząd chce kolejnych podwyżek w sklepach już od września?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.