10.09.2019/14:51

Podatek handlowy wejdzie w życie dopiero w 2021 roku? Wiceminister finansów szacuje termin

Leszek Skiba, wiceminister finansów, poinformował we wtorek serwis wiadomoscihandlowe.pl, że według ekspertów ministerstwa rozpatrywanie sprawy podatku przed Trybunałem Sprawiedliwości zakończy się w drugiej połowie 2020 roku. Jeśli te estymacje się sprawdzą, podatek od sprzedaży detalicznej będzie mógł wejść w życie od 2021 roku.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Donek 04.12.2020

  Do komentujących. Skoro tak dobrze znacie się na wszystkim to jak opodatkować molochy handlowe nie łupiąc przy tym dostawców? Ciekawe czy się doczekam odpowiedzi.

 • xxxx 03.10.2019

  Dokładnie! Sieci chcą przerzucić podatek na dostawców, co tylko odbije się na cenie. Niestety będzie coraz gorzej, a kolejne pomysły tego wspaniałego rządu, tylko doprowadzą do pogłębienia dysproporcji między zarobkami a siłą nabywczą.

 • Artur 11.09.2019

  A sieci już negocjują przerzucenie tego podatku na dostawców. A dostawcy wliczą go do ceny produktów. I w ten sposób idioci, którzy rządzą tym krajem, pomogą się wzbogacić sieciom kosztem zwykłych konsumentów. Szczególnie tych najmniej zarabiających bo u nich wydatki na produkty podstawowe stanowią najwyższy % budżetu domowego. Wymyślili osły podatek bo nie potrafią poradzić sobie z transferem zysków za granicę.

 • D. 10.09.2019

  Oby jak najpozniej

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.